Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

"Małe Stópki" na celowniku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Wakacje i sezon urlopowy w pełni. Za oknem piękne słońce, a termometry za oknami wskazują temperatury rodem z ciepłych krajów. Czy ktoś w biurze Fundacji Małych Stópek spodziewał się, że 26 lipca organizacja przeżyje najdłuższą internetową cenzurę w historii swojego istnienia? Komu aż tak zależy, aby działaczom pro-life w Polsce, w tym ogromnej społeczności Bractwa Małych Stópek, którzy działają coraz prężniej zamknąć usta i utrudnić przekazywanie treści edukujących i uwrażliwiających na wartość ludzkiego życia od poczęcia?

Oczywiście zdarzało się to już wcześniej. Profil Bractwa Małych Stópek, zrzeszający Obrońców Życia z całej Polski, już wielokrotnie był cenzurowany, a jego administratorzy dostawali wielogodzinne, a czasem kilkudniowe bany. Obrywało nam się głównie za ukazywanie zdjęć z modelem „Jasia” przedstawiającym nienarodzone dziecko w 10. tygodniu życia od poczęcia w skali 1:1, ale nie tylko. Pierwsze problemy z „dziwnymi” ograniczeniami zasięgu postów pojawiły się już ok. 2 lata temu i niestety od tamtego czasu nasiliły się. Nigdy jednak cenzura facebooka tak mocno nie dotknęła również profilu Fundacji Małych Stópek, organizacji powiązanej z BMS od 6 lat pomagającej w bardzo realny, dobrze zorganizowany i konkretny sposób matkom, które w przeszłości dzięki wsparciu zrezygnowały z aborcyjnych zamiarów.

O ile profil Bractwa Małych Stópek służy edukacji, ale również integrowaniu Obrońców Życia w Polsce i zrozumiałe, że ktoś próbuje rozbić jej społeczność, o tyle uderzanie w facebookowy profil i stronę FMS jest już trudniejsze do zrozumienia. Jak bowiem można chcieć szkodzić charytatywnej działalności jakiejkolwiek organizacji i utrudniać jej promocję oraz docieranie do nowych darczyńców? Za pośrednictwem strony dlazycia.info oraz portali społecznościowych jako Fundacja nie tylko informujemy o bieżących potrzebach naszych podopiecznych, ale relacjonujemy również  wszelkie pomocowe „sukcesy”. To na facebookowym profilu Fundacji można zobaczyć w jaki sposób pożytkujemy  środki otrzymane od wspierających nas ludzi i codziennie śledzić dobro, które dzieje się za ich wkładem. Zyskujemy wiarygodność w oczach kolejnych osób i zyskujemy nowych darczyńców – bez nich przecież nie możemy pomóc na tak szeroką skalę jak udaje nam się to teraz.


Kiedy więc widzimy jak połowa postów znika z naszego profilu, a inni użytkownicy zgłaszają nam, że nie mogą udostępniać naszych postów, bo administrator fb uznał je za „groźne”pytamy dlaczego?

Dlaczego utrudnia nam się niesienie pomocy i kontakt z ludźmi?

Anna Piotrowska


Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa