Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Pielgrzymi ratują życie!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Lipiec to miesiąc, w którym wyruszają pierwsze piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Jako Fundacja Małych Stópek jakiś czas temu mocno zachęcaliśmy ich organizatorów w całej Polsce do promowania wśród pątników dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W sposób nieodpłatny przekazywaliśmy nie tylko gazety DADP, ale również wizytówki z modlitwą i ulotki promujące aplikację „Adoptuj Życie”.

Pielgrzymki to doskonała przestrzeń i czas, w którym wędrujący do Częstochowy nie tylko doładowują swoje „duchowe baterie”, rozwijają swoją relację z Bogiem, ale również poznają nowych ludzi i dzielą się z nimi swoim świadectwem wiary. Każdy dzień rozpoczynają Mszą Świętą, a kończą wspólnym czuwaniem i apelem Jasnogórskim. Bardzo często mimo zmęczenia i różnych innych trudności, które przeżywają na pątniczym szlaku, mają siłę do pięknej modlitwy i świadczenia nowopoznanym ludziom o wartościach, które wyznają, w tym wartości życia od poczęcia.

Stąd wziął się pomysł, aby przekazać organizatorom pieszych pielgrzymek wszelkie materiały, które posiadamy, a które mogą pomóc w promowaniu dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pamiętajmy, że wciąż jest wielu Obrońców Życia, którzy nie do końca wiedzą  na czym dokładnie polega 9-miesięczne postanowienie w intencji nienarodzonych.
Pięknym przykładem zaangażowania pątników w promocję Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jest XXIII Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę.
Więcej na: https://lowicz.gosc.pl/doc/4890357.Adopcja-na-pielgrzymce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa