Za dużo gadania…

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Za dużo gadania…

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Często środowisko pro-life, czyli również Fundacja Małych Stópek, jest oskarżane o to, że nic nie robi, a dużo gada…Wiecie skąd biorą się te oskarżenia? Z braku wiedzy i chęci poznania drugiego człowieka. Poza tym czasem „wygodniej” jest nie wiedzieć, aby móc oskarżać.

Jesteśmy dosyć młodą Fundacją, która wyrosła ze zwykłego Marszu dla Życia, jakich w Polsce wiele. Poszliśmy za głosem wołających o pomoc w sytuacjach, gdzie ludzkie życie było zagrożone.

Dlatego od 6 lat nie tylko staramy się formować młodych ludzi ku dojrzałym postawom wobec życia, ale również pomagać. Pomagać kobietom, które nierzadko znalazły się w beznadziejnych życiowych sytuacjach, gdzie nikt już nie chciał pomóc. Walczymy o nie i o ich nienarodzone maluchy do ostatniego spotkania i do ostatniego odebranego telefonu…


Towarzyszymy jak długo potrzeba i wspieramy bez oceniania. Na profilu https://www.facebook.com/FundacjaMalychStopek/ staramy się relacjonować na bieżąco wszystkie piękne dzieła, które doszły do skutku dzięki ludziom dobrej woli, bo przecież sami nic byśmy nie zrobili. Uratowane maluchy, otoczone opieką mamy, prace w Domu Samotnej Matki w Poczerninie i wiele wiele innych spraw…

Żebyście widzieli, że nie tylko gadamy, ale naprawdę robimy wszystko co w naszej mocy i tak długo jak potrzeba.
…choć bywa trudno, nie raz i nie dwa.

Zespół FMS
👣
Chcesz pomóc?
➡http://dlazycia.info/w-jaki-sposob-moge-pomoc/

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa