Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Ruszył Konkurs Pro-Life!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Rozpoczął się konkurs „Dokończ hasło Marszu dla Życia 2019”. Inicjatywa organizowana przez Fundację Małych Stópek jest skierowana do młodych z województwa Zachodniopomorskiego. Konkurs potrwa do 31 października. 


 
Hasłem Marszu dla Życia 2019 będą słowa: „Miłość większa niż…”, a zadaniem uczestników jest zaproponowanie słów, będących dokończeniem zdania oraz konstruktywne wyjaśnienie własnego przekazu.
 
Jak twierdzi Anna Pleskot, celem udziału w wydarzeniu jest wzbudzenie głębszych refleksji dot. inicjatyw pro-life.
 – Decydując się na dokończenie zdania, pragniemy zainspirować młodych ludzi do odważnego zestawienia hasła z rzeczami, przyczynami bądź też trudnymi sytuacjami życiowymi, które nierzadko mają ogromny wpływ na ludzkie życie – wyjaśnia koordynator konkursu
Prezes Fundacji Małych Stópek, ks. Tomasz Kancelarczyk dodaje, że poprzez konkurs uwidacznia się postawa miłości.
– Podkreślając taką postawę, a więc przede wszystkim trud, poświęcenie i troskę mamy nadzieję, że pozwoli to zrozumieć istotę wartości najwyższej (miłość), która zdolna jest przezwyciężyć wszelkie niedogodności i życiowe problemy – mówi ks. Kancelarczyk
 
Każdy uczestnik zostanie nagrodzony, natomiast na 3 najlepsze prace czekają vouchery do sklepu z RTV i AGD👍👍
 
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23 listopada na stronie www.dlazycia.info/konkurs
 
*Karty zgłoszeniowe dostępne są u katechetów. W innym przypadku prosimy o bezpośredni kontakt z koordynatorem konkursu pod nr tel. 667-249-282 lub na adres mailowy: edukacja@fundacjamalychstopek.pl
 
 
Regulamin konkursu Miłość większa niz
załączniki do regulaminu Miłość większa niż…
 
 
…bo każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.
👣
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa