Czyścimy Czyściec – od organizatorów

Czyścimy Czyściec – od organizatorów

„Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC” pod tym hasłem przebiegała akcja duszpasterska, która rozpoczęła się w sobotę 22 września 2018 roku o godzinie 21.37 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze i trwała cały kolejny dzień.
Jeśli się modlimy za dusze czyśćcowe i za nas będzie się ktoś modlił. Tak Święty Ojciec Pio zachęcał swoich duchowych synów i córki do nieustannej modlitwy za tych, którzy w czyśćcu oczekują na spotkanie z Panem Bogiem. Dzisiaj my, czciciele Świętego Ojca Pio i ludzie dobrej woli włączam się do wielkiej modlitwy Kościoła. – w tych słowach br. Roman Rusek, Krajowy Koordynator Grup Modlitwy Ojca Pio, zwrócił się do osób zgromadzonych na Jasnej Górze oraz śledzących na żywo transmisję z czuwania.
Czciciele Świętego Ojca Pio jak również wszyscy łączący się z jasnogórskim sanktuarium polecali miłosierdziu Bożemu bliskich zmarłych oraz tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Do wspólnej modlitwy, prowadzonej w Pałacu Prezydenckim przez Ks. Zbigniewa Krasa kapelana prezydenta, włączyli się również Pan Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Panią Agatą Kornhauser-Dudą.
Niech nasze wspólne wołanie nie ustaje – nadal CZYŚĆMY CZYŚCIEC ofiarując uczestnictwo w Eucharystii, modlitwy, cierpienia i wyrzeczenia w intencji dusz oczekujących pełnego zjednoczenia z Panem Bogiem.

Źródło: Biuro Prasowe Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej