Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Cały dzień się uśmiechał…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zadzwoniła do mnie pani Zdzisława z informacją, że Ryszard umarł… Długo rozmawialiśmy, a właściwie to ja słuchałem jak pani Zdzisława opowiadała o zmarłym. Przez cały czas swojej choroby, gdy już wiedział, że niewiele życia mu pozostało, wielokrotnie powtarzał: „…Bóg życie dał i Bóg je zabierze.”.

Mówił to, jakby chciał rozwiać obawy innych o to, że może targnąć się na swoje życie. Pani Zdzisława często prowadziła z nim rozmowy o Bogu, a dużo miał jej do powiedzenia, bo jak mówił: „Bezsenne noce naznaczone bólem, to był czas spędzony z Nim.”.

Niesamowicie śmierdzący zakątek podziemnego garażu gdzie spał, był miejscem mistycznego spotkania z Bogiem. Ryszard w hospicjum nie tylko otrzymał środki uśmierzające ból, ale także pojednał się z Bogiem w Spowiedzi świętej. Usłyszałem od niej o jego niesamowitej przemianie.

„…proszę księdza przed śmiercią on cały dzień się uśmiechał, był niesamowicie pogodny.”

Dziękuję tym wszystkim, którzy w przeróżny sposób włączyli się w pomoc panu Ryszardowi. Kilkanaście tysięcy złotych, które wpłynęło na konto Fundacji Małych Stópek zostało przekazane na rzecz dwóch hospicjum, które było zaangażowane w tę sprawę. Dzięki temu pomogliśmy nie tylko jemu, ale i wielu innym ciężko chorym.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Dla tych, którzy nie poznali historii, Ryszard był chorym i bezdomnym, którego w ostatniej chwili udało nam się umieścić w hospicjum.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa