Cały dzień się uśmiechał…

Zadzwoniła do mnie pani Zdzisława z informacją, że Ryszard umarł… Długo rozmawialiśmy, a właściwie to ja słuchałem jak pani Zdzisława opowiadała o zmarłym. Przez cały czas swojej choroby, gdy już wiedział, że niewiele życia mu pozostało, wielokrotnie powtarzał: “…Bóg życie dał i Bóg je zabierze.”.

Mówił to, jakby chciał rozwiać obawy innych o to, że może targnąć się na swoje życie. Pani Zdzisława często prowadziła z nim rozmowy o Bogu, a dużo miał jej do powiedzenia, bo jak mówił: “Bezsenne noce naznaczone bólem, to był czas spędzony z Nim.”.

Niesamowicie śmierdzący zakątek podziemnego garażu gdzie spał, był miejscem mistycznego spotkania z Bogiem. Ryszard w hospicjum nie tylko otrzymał środki uśmierzające ból, ale także pojednał się z Bogiem w Spowiedzi świętej. Usłyszałem od niej o jego niesamowitej przemianie.

“…proszę księdza przed śmiercią on cały dzień się uśmiechał, był niesamowicie pogodny.”

Dziękuję tym wszystkim, którzy w przeróżny sposób włączyli się w pomoc panu Ryszardowi. Kilkanaście tysięcy złotych, które wpłynęło na konto Fundacji Małych Stópek zostało przekazane na rzecz dwóch hospicjum, które było zaangażowane w tę sprawę. Dzięki temu pomogliśmy nie tylko jemu, ale i wielu innym ciężko chorym.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Dla tych, którzy nie poznali historii, Ryszard był chorym i bezdomnym, którego w ostatniej chwili udało nam się umieścić w hospicjum.

Zamknij menu
Twitter
YouTube
Instagram

Podobało się? Podziel się z innymi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Małych Stópek, z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Świętego Ducha 9,
2) kontakt z administratorem: e-mail: kontakt@fundacjamalychstopek.pl, tel: 791 138 902,
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. ,
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji,
6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych,
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego,
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne.


Poniżej wpisz kwotę jaką chcesz podarować
Fundacji Małych Stópek

Podaj kwote

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości