Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Zaczął się październik – miesiąc różańca i … legalnej aborcji?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Krótsze październikowe dni przypominają nam o roli różańca świętego. Modlitwy prostej i niezwykle skutecznej, na którą wskazuje wielokrotnie Maryja. Nie bez powodu to właśnie „zdrowaśkami” szturmujemy niebo w intencji dzieci nienarodzonych, zagrożonych i niekochanych. Bo jest wiele takich zadań, których nie damy rady się podjąć bez modlitwy i zawierzania Bogu.

Promotorzy aborcji na życzenie wybrali październik miesiącem promocji legalnej aborcji w Polsce. Dziś wystartowała kampania mająca na celu przekonać Polki i polityków, że przerwanie życia dziecka przed jego narodzeniem jest świętym prawem każdej kobiety (matki już wtedy). Chcą, aby nasz kraj poszedł w ślad Argentyny i Irlandii, gdzie życie nienarodzonych nie jest już chronione żadnym prawem…

Cóż za „zbieg okoliczności” z tym październikiem

Jedno jest pewne. Ten miesiąc to czas refleksji nad wolnością wyboru i jej granicami. Wyboru między troską, miłością, odpowiedzialnością i ofiarą mimo trudu, a brakiem konsekwencji, wolnością seksualną, śmiercią, samotnością i żalem.

Dlatego Różańce w dłoń w intencji życia!

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa