Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 roku w Szczecinie. Była to jednak tylko formalna zgoda, gdyż nasza działalność pro-life trwała już wiele lat. Nasi pracownicy i wolontariusze z zaangażowaniem chronią wartość życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godność jego przekazania. Na początku naszym głównym celem była organizacja Marszów Życia w Szczecinie i propagowanie idei Duchowej Adopcji Nienarodzonego Dziecka. Obecnie działania naszej Fundacji są znacznie szersze i obejmują: całoroczną formację i wychowanie młodzieży (albo: młodzieży szkolnej), kształtowanie opinii publicznej, niesienie pomocy matkom, które rozważały aborcję, ale zdecydowały się na urodzenie dziecka. Działamy nie tylko lokalnie, w Szczecinie, ale także na terenie całego kraju. Wiele naszych inicjatyw miało charakter międzynarodowy. Nazwa Fundacji początkowo opierała się na Brotherhood of Tiny Feet (BMS), grupie internetowej stworzonej przez ojca Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest formalnie zatwierdzoną strukturą. To nieoficjalna inicjatywa skupiająca dziesiątki tysięcy działaczy pro-life w Polsce i za granicą. Głównym celem BMS jest dzielenie się informacjami na temat ochrony życia oraz motywowanie społeczeństwa do podejmowania różnorodnych działań lokalnych. Fundacja Małych Stóp (FMS) jest jednak organizacją prawnie sformalizowaną. Dzięki naszym Darczyńcom jesteśmy w stanie zapewnić potrzebującym konkretną pomoc. Nazwa Bractwa, a następnie Fundacji Małych Stopek, wywodzi się od międzynarodowego symbolu działaczy pro-life – przypinki przedstawiającej stopę naturalnej wielkości 11-tygodniowego nienarodzonego dziecka. Pierwotnie wszystkie działania Fundacji związane były z organizacją i współfinansowaniem Marszu dla Życia w Szczecinie oraz wszelkich wydarzeń i projektów z nim związanych.

Procesja Świętych już 31 października

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Niewątpliwie okolice Dnia Wszystkich Świętych od kilku dobrych lat są mocno naznaczone niezrozumiałą dla naszej kultury, a tym bardziej religii modą. Jest ona obrazoburcza wobec naszego przywiązania do czci świętych i pamięci o zmarłych, wobec tego rodzi potrzebę ukazania tego co w naszej wierze jest piękne i zachwycające. Dobrym pomysłem jest urządzanie balów Wszystkich Świętych, na które dzieci przebierają się za swoich patronów, jednakże potrzeba również propozycji dla dorosłych, która prawdziwie ukazałaby głębię i mistykę kultu związanego z Dniem Wszystkich Świętych. Tak właśnie narodził się pomysł „Procesji Świętych”.

W świecie przyrodzonym potrzeba jest matką wynalazków, a w Kościele Katolickim to zapotrzebowanie duchowe jest ojcem inicjatyw. W dzisiejszym świecie tak bardzo z jednej strony odduchowionym, a z drugiej strony naszpikowanym magią i zabobonami,  pojawia się potrzeba autentycznej mistyki, wypływającej z życia Kościoła. W związku z tym w Szczecinie zrodził się pomysł, który dojrzewał już od lat w sercach wielu osób, zorganizowania procesji mistycznej, odwołującej się do świętych obcowania. W wigilię Wszystkich Świętych, a więc 31 października spod kościoła p.w. św. Dominika przy Placu Ofiar Katynia w Szczecinie w stronę katedry wyruszy druga już procesja z wszystkimi relikwiami świętych, które można spotkać w szczecińskich kościołach.

Poniesiemy je nad naszymi głowami pośród dymu z kadzielnic, który będzie wyrazem naszej wznoszącej i rozchodzącej się po ulicach Szczecina modlitwy – tłumaczy ks. Tomasz Kancelarczyk. – Mamy nadzieję, że ci którzy przybędą na to wydarzenie, nie tylko przyniosą znicz z zapalonym światłem, ale również figury, obrazy i ikony swoich patronów, które posiadają w domu.

Procesja, podczas której zabrzmi śpiew litanii do wszystkich świętych, ma być wielkim wołaniem o ich uczestnictwo w życiu części kościoła jeszcze pielgrzymującego. Niewątpliwie będzie można odczytać ją jako modlitwę za miasto i mieszkańców Szczecina, ale także jako pewną formę egzorcyzmu nad tymi wszystkimi grzesznymi sprawami, w które jako ludzie słabi jesteśmy uwikłani. Procesja przejdzie przez serce Szczecina i dojdzie do najważniejszej świątyni tego miasta, czyli do katedry. Tam, w klimacie właściwym dla tego dnia, przy zapalonych świecach, symbolizujących życie w niebie oraz modlitewne wołanie o świętość dla zmarłych, będzie sprawowana uroczysta Msza Święta, w trakcie której poprosimy o wstawiennictwo wszystkich świętych naszego Kościoła.

Serdecznie zapraszamy!

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Więcej

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa