Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Wyniki konkursu pt. „Miłość większa niż…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Nadeszła długo wyczekiwana chwila! Przeglądaliśmy Wasze prace, zastanawialiśmy się nad zaproponowanymi hasłami oraz przesłaniem, które z nich wypływa. Napisane uzasadnienia świadczą o dojrzałym podejściu do sprawy i…pomysłowości 😉

Wszystkie prace były ciekawe i warte wzbudzenia w sobie krótkiej refleksji. Widać, że miłość w waszym życiu jest czymś więcej niż…

I tu każdy powinien odpowiedzieć sobie sam 😉

 
Dostaliśmy aż 365 propozycji haseł! Spośród tak wielu inspirujących prac wyłoniliśmy 3 osoby, które dostaną od nas vouchery w sieci Media Markt. Są nimi:

  1. Michał Jagodziński (SP nr 6 w Szczecinie, klasa 7M)

Miłość większa niż moje „ja”.
Uzasadnienie: Miłość powinna być najważniejszą wartością w życiu każdego człowieka. Ludzie często zapominają o tym i kierują się egoizmem, a przecież człowiek nie jest człowiekiem bez drugiego człowieka. Każdy chce kochać i być kochanym. W dzisiejszym świecie, kierując się wygodą i konsumpcjonizmem, zapominamy o innych, nawet najbliższych nam osobach (mama, tata, dzieci, mąż lub żona, przyjaciel). Realizujemy tylko własne potrzeby – nie chce nam się myśleć o innych. Warto czasem przystanąć i zastanowić się nad tym, co robimy dla najbliższych i czym kierujemy się w życiu. Miłość to największy skarb, jaki można ofiarować i otrzymać.

  1. Kamil Gajewski (SP nr 1 w Świnoujściu, klasa 5B)

Miłość większa niż wszystkie rekordy Ginnessa
Uzasadnienie: Nie można określić skali miłości, a rekord zawsze ma jakąś granicę.

  1. Agnieszka Panasiuk (SP nr 1 w Stargardzie, klasa 5E)

Miłość większa niż strach/ból/ocean
Uzasadnieniem jest historia własnego życia na podstawie wyżej wymienionych propozycji
 
Każdy kto wziął udział w konkursie (dostarczył nie tylko ulotkę konkursową ale również potrzebne załączniki) otrzyma od nas nagrodę w postaci gadżetów pro-life 😊 Oczekujcie paczek w swojej szkole/ u swojego katechety 😉
 
Poniżej prezentujemy kilka z wielu Waszych propozycji 😀
 Miłość większa niż świat, ponieważ świata nie da się objąć, a miłość która jest na świecie obejmuje cały świat. Życie się kończy, a miłość trwa wiecznie.
 Miłość większa niż ocean, ponieważ jest głębsza i silniejsza niż największe fale
 Miłość większa niż szczyt K2, bo każdy trud i wysiłek poniesiony w służbie drugiemu, to jak zdobycie tak wielkiego szczytu.
 Miłość większa niż przepaść. Nie bój się jej przeskoczyć.
Miłość większa niż największa siła – gram prawdziwej miłości jest wart więcej niż tona luksusu
 
O idei konkursu można przeczytać tu: https://dlazycia.info/ruszyl-konkurs-pro-life/
 
Bardzo cieszymy się z tak wielkiego zainteresowania naszą kolejna inicjatywą! Cytując uczestników – największą wartością życia jest dzielenie się miłością, bo to ona zwycięży wszystko. Z miłości, dla miłości i do miłości człowiek się rodzi! A jak podsumował Marceli z pewnej 4 klasy: „W życiu najważniejsze jest to, by być razem, pomagać sobie nawzajem i zawsze wspierać w potrzebie”. 😊
 
Zespół FMS
👣

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa