Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Choinki dla podopiecznych FMS wypływane!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Chcą przepłynąć przynajmniej 100 kilometrów po to, aby przekazać choinki na święta tym, których na to nie stać. W Centrum Kształcenia Sportowego na osiedlu Słonecznym rozpoczął się 3,5 godzinny „Maraton pływacki po choinki”.
Wydarzenie odbywa się już po raz trzeci.
– Jest to finał naszej akcji, prowadziliśmy zbiórkę pieniędzy w internecie. Zostaną z nich zakupione choinki i ozdoby. A dzisiaj, podczas finału akcji, będziemy pływać w ramach podziękowania darczyńcom – mówił Konrad Strzelec, prezes Hawajskich Rekinów, organizator maratonu.
Prócz zawodników z Klubu Hawajskie Rekiny w maratonie popłyną także zawodnicy z Centrum Kształcenia Sportowego, Swimming Master Team, a także kilkanaście osób, które zgłosiło się na ochotnika.
– Sto kilometrów to jest całkowite minimum, które postaramy się osiągnąć, myślę, że przy takiej liczbie pływaków będzie to co najmniej 250 kilometrów. Będą sędziowie, którzy będą to liczyć, mam nadzieję, że tych kilometrów będzie jeszcze więcej – wierzy Konrad Strzelec.
Kilkadziesiąt choinek, które udało się kupić z zebranych z pieniędzy, trafi do podopiecznych Bractwa Małych Stópek.
źródło: Radio Szczecin

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa