Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Luterańscy biskupi przepraszają za krytykę aborcji i uznają ją za „korzystną dla zdrowia kobiety”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Oświadczenie z przeprosinami za obronę życia nienarodzonych wydali biskupi Kościoła Norwegii. Zdaniem luterańskich hierarchów zabójstwa dzieci przed narodzeniem przynoszą kobietom korzyści w zakresie „zdrowia i bezpieczeństwa”.

„Gdy w latach 70. uchwalono prawo o swobodnym dostępie do aborcji, kościół jednoznacznie sprzeciwiał się wprowadzanym zmianom. Pastorzy i inni mocno i jasno krytykowali to prawo, by chronić życie nienarodzonych. Dziś zdajemy sobie sprawę, że argumentacja Kościoła uniemożliwiła prowadzenie dobrego dialogu” – głosi oświadczenie.

„Społeczeństwo mające dostęp do legalnej aborcji” jest zdaniem protestanckich hierarchów „lepszym społeczeństwem niż społeczeństwo bez takiego dostępu”. Legalizacja zabójstw prenatalnych, jak czytamy w oświadczeniu, „zapobiega nielegalnym aborcjom, z korzyścią dla zdrowia i bezpieczeństwa kobiet”.
W dokumencie wyrażono ubolewanie w związku z „brakiem zaangażowania na rzecz wyzwolenia i praw kobiet”. Jednocześnie stwierdzono, że „życie płodu od poczęcia stanowi wartość i wymaga ochrony”.
Norweskie dzieci mogą być zabijane legalnie do 12. tygodnia życia płodowego, a do 18. tygodnia matka może złożyć wniosek o legalną aborcję. Większość takich podań jest rozpatrywana pozytywnie.
Luterański Kościół Norwegii był do 2016 r. kościołem państwowym w tym kraju (teraz ma status „kościoła ludowego wspieranego przez państwo”). Głową Kościoła był król, a budżet organizacji uchwalał Storting (norweski parlament). W 2017 r. do Kościoła Norwegii należało 70 proc. obywateli, ale tylko 3 proc. bywało na nabożeństwach choć raz w miesiącu. Sporą część wśród pastorów stanowiły kobiety.
Źródło: TVP Info

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa