Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Na świat przyszło dziecko, stworzone z komórek trzech osób!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Lekarze zajmujący się płodnością z Grecji i Hiszpanii twierdzą, że wyprodukowali dziecko trzech osób, aby przezwyciężyć niepłodność kobiety – informuje BBC.
 
Chłopczyk urodził się we wtorek i waży 2,9 kg (6 funtów). Podobno matka i dziecko czują się dobrze. Lekarze twierdzą, że „tworzą historię medycyny”, która może pomóc niepłodnym parom na całym świecie. Jednak wielu ekspertów w Wielkiej Brytanii twierdzi, że procedura rodzi pytania natury etycznej i że nie powinno było to mieć miejsca.
 
Eksperymentalna forma IVF wykorzystuje jajo od matki, spermę od ojca i inne jajo od kobiety dawcy. Została ona opracowana, aby dopomóc rodzinom dotkniętym śmiertelnymi chorobami mitochondrialnymi, które są przekazywane z matki na dziecko.
Chodzi o mitochondria – są to małe przedziały w prawie każdej komórce ciała, które przekształcają żywność w użyteczną energię. W przypadku chorób mitochondrialnych połączenie DNA matki z mitochondriami dawcy może zapobiec chorobie.
Ale pojawiły się też spekulacje, że mitochondria mogą również odgrywać rolę w udanej ciąży. To twierdzenie nie zostało przetestowane.
Pacjentką była 32-letnia kobieta z Grecji, która wcześniej przeszła cztery nieudane cykle zapłodnienia in vitro. Jest teraz matką, ale jej syn ma niewielką ilość jej genetycznego składu od kobiety dawcy, ponieważ mitochondria mają własne DNA.
/BBC/
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa