Na świat przyszło dziecko, stworzone z komórek trzech osób!

Lekarze zajmujący się płodnością z Grecji i Hiszpanii twierdzą, że wyprodukowali dziecko trzech osób, aby przezwyciężyć niepłodność kobiety – informuje BBC.
 
Chłopczyk urodził się we wtorek i waży 2,9 kg (6 funtów). Podobno matka i dziecko czują się dobrze. Lekarze twierdzą, że „tworzą historię medycyny”, która może pomóc niepłodnym parom na całym świecie. Jednak wielu ekspertów w Wielkiej Brytanii twierdzi, że procedura rodzi pytania natury etycznej i że nie powinno było to mieć miejsca.
 
Eksperymentalna forma IVF wykorzystuje jajo od matki, spermę od ojca i inne jajo od kobiety dawcy. Została ona opracowana, aby dopomóc rodzinom dotkniętym śmiertelnymi chorobami mitochondrialnymi, które są przekazywane z matki na dziecko.
Chodzi o mitochondria – są to małe przedziały w prawie każdej komórce ciała, które przekształcają żywność w użyteczną energię. W przypadku chorób mitochondrialnych połączenie DNA matki z mitochondriami dawcy może zapobiec chorobie.
Ale pojawiły się też spekulacje, że mitochondria mogą również odgrywać rolę w udanej ciąży. To twierdzenie nie zostało przetestowane.
Pacjentką była 32-letnia kobieta z Grecji, która wcześniej przeszła cztery nieudane cykle zapłodnienia in vitro. Jest teraz matką, ale jej syn ma niewielką ilość jej genetycznego składu od kobiety dawcy, ponieważ mitochondria mają własne DNA.
/BBC/
 

Zamknij menu
Twitter
YouTube
Instagram

Podobało się? Podziel się z innymi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Małych Stópek, z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Świętego Ducha 9,
2) kontakt z administratorem: e-mail: kontakt@fundacjamalychstopek.pl, tel: 791 138 902,
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. ,
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji,
6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych,
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego,
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne.


Poniżej wpisz kwotę jaką chcesz podarować
Fundacji Małych Stópek

Podaj kwote

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości