Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Dostaliśmy cynk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dostaliśmy cynk…to znaczy poufną informację od Polaka, pracującego w opiece społecznej kraju, w którym przebywa pani Agata wraz z trójką dzieci. Informacja była krótka – jeżeli nie wrócą do Polski to na pewno odbiorą jej dzieci.

Jej mąż zaczął pić i mimo, że już nie mieszka z nimi, to i tak opieka nie odpuści. Według jego wiedzy to do odebrania tych dzieci niechybnie dojdzie, a są cały czas pod ich nadzorem. Obserwacja przez opiekę pani Agaty jest tak duża, że wyprowadzka będzie musiała odbyć się szybko i w tajemnicy. Polacy tam na miejscu zorganizują ich ,,przerzut” do kraju, a na naszej głowie jest zapewnienie im lokum na najbliższy rok do czasu stabilizacji.

Pani Agata nie ma do czego i do kogo wracać, dlatego zapewnienie jej pomocy jest konieczne. No chyba, że ktoś chce aby w jej mieszkaniu miał miejsce taki dramat jak na tym filmie https://www.facebook.com/Propolski.plSocialMedia/videos/422321378524822/UzpfSTEwMDAwMzIxNjM0NTk5MToyMDc4NDU4OTQyMjcxMjk3/ tylko razy trzy.

Raczej wątpię, że cudownie znajdą się wspaniałomyślni, którzy zaoferują mieszkanie dla nich i dlatego od razy organizuję zbiórkę pieniędzy na wynajęcie lokum. Plus/minus potrzeba 15 tysięcy złotych. Dla mnie osobiście jest to dużo pieniędzy, ale czy jest to dużo aby ich uratować? Tych którzy znają odpowiedź na to pytanie, proszę o wpłacenie dowolnej kwoty na konto fundacji oraz o sms na mój telefon 608752142 z info ile poszło (wskazane ale niekonieczne). Proszę w tytule przelewu wpisywać DAROWIZNA MIESZKANIE.

ks. Tomasz Kancelarczyk

 

Fundacja Małych Stópek
przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu DAROWIZNA MIESZKANIE

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

w tytule przelewu DAROWIZNA MIESZKANIE

dołącz do obrońców życia na https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek/

Ps. Zamieszczone zdjęcie oczywiście nie przedstawia jednego z tych dzieci, jest jedynie pewną wizualizacją sprawy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa