Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Kuchnia dla autystyków

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Ja Wam historię, a Wy pomoc w remoncie kuchni. A historia jest taka…

Miała ona miejsce na rekolekcjach z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Na samym początku spotkania doszło do zwarcia przewodów elektrycznych, w wyniku czego oczywiście nie było prądu, a z miejsca na ścianie gdzie krzyżowały się kable unosił się dym. Wezwano konserwatora, który po wejściu na drabinę zaczął naprawiać przepalone przewody. Bardzo szybko wzbudził on zainteresowanie osób z niepełnosprawnością. Wśród nich był Romek, trzydziestolatek z autyzmem, który posłał w stronę pana konserwatora serię pytań.

Jako pierwsze padło pytanie – „jak pan ma na imię”.

„Waldek” – odpowiedział konserwator.

„Ja mam na imię Romek, a pan Waldek jaki ma numer butów?”.

Wydawałoby się pytanie od czapy, ale nie dla Romka, on każdego pyta o numer butów 😉

Nieco zdziwiony pan Waldek powiedział – „42”. Kolejne pytanie dotyczyło ilości lat. „33” – odpowiedział już nieco zmęczony pytaniami pan konserwator. Gdy nastąpiła dłuższa chwila ciszy bez pytań wścibskiego niepełnosprawnego, w której mógł pan konserwator zająć się swoją elektryczną robotą, ale czując za plecami obecność Romka i jego towarzyszy, obrócił się szeroko uśmiechając się do nich …i to był jego błąd. W ten sposób pokazał fatalny stan swojego uzębienia. Istne sito można rzec. Widok ten nie pozostał bez komentarza Romka, który do zgromadzonych na sali, a było ich tam ze sto osób, głośno powiedział „zobaczcie pan Waldek taki młody, a już bez zębów!”. Twarz pana Waldka stała się czerwona jak palące się przewody elektryczne…

Po kilku tygodniach spotkałem pana Waldka, który podając mi rękę na powitanie szeroko się uśmiechnął pokazując swoje nowe zęby. „Widzi ksiądz, dopiero niepełnosprawny zmusił mnie, abym coś zrobił ze swoimi uzębieniem”.
Ta historia z bezpośrednim autystykiem, który nie kieruje się złymi zamiarami nawet kiedy wypowiada słowa przykre dla innych, jest dla nas zabawna. Niestety życie z osobami doświadczonymi autyzmem jest bardzo trudne, o wiele trudniejsze niż na przykład z osobami z Zespołem Downa. Dlatego postanowiliśmy dopomóc ośrodkowi dla osób z autyzmem w remoncie kuchni. To konieczne, aby mógł on dalej funkcjonować.

Jak żebrak, albo jak kuglarz po zabawnym przedstawieniu, proszę Was o grosz na ten cel, a potrzeba dużo, bo aż 20 tysięcy zł. Po wysłaniu pieniędzy na konto fundacji proszę o sms na mój telefon 608752142 (wskazane ale niekonieczne). W tytule przelewu proszę wpisać DAROWIZNA KUCHNIA.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Mam nadzieję, ze za dwa miesiące pochwalę się wynikiem remontowych prac.

 

Fundacja Małych Stópek
przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu DAROWIZNA KUCHNIA

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

w tytule przelewu DAROWIZNA KUCHNIA

Inne formy przekazania darowizny https://dlazycia.info/w-jaki-sposob-moge-pomoc/

dołącz do obrońców życia na https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek/

Oczywiście zdjęcie nie przedstawia pana Waldka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa