Naprawdę chcemy tego samego?

Naprawdę chcemy tego samego?

Irlandia – niegdyś tradycyjna, mocno osadzona w wierze katolickiej. Powiedzenie „Irlandczyk – Katolik” funkcjonowało podobnie jak u nas „Polak – Katolik”. Co się stało, że nastąpiła tak dramatyczna zmiana?

Tylko trzy dekady – tyle wystarczyło, by katolicka Irlandia niemal o 180 stopni odwróciła się od ponad XVI wiecznego dziedzictwa wiary swoich przodków.

25 maja 2018 roku obywatele Irlandii zagłosowali za wykreśleniem z Konstytucji ich państwa poprawki chroniącej życie dzieci nienarodzonych. Pierwszy raz w historii to sam naród opowiedział się za legalizacją aborcji.

To wszystko powinno budzić co najmniej niepokój. Długoletnie działania środowisk „pro-choice” oraz polityków, odpowiednie treści aborcyjne na uniwersytetach, liberalne media, brak stanowczej reakcji społecznej…posłuchajcie jak to wszystko wyglądało u Irlandczyków.

Źródło: Fundacja Małych Stópek/Radio Maryja/Telewizja TRWAM