Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Lekarz skazany za odmowę wykonania aborcji. Uratowane dziecko dziś ma dwa lata

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Lekarz skazany za odmowę wykonania aborcji. Uratowane dziecko dziś ma dwa lata.

W ubiegłym tygodniu argentyński sąd uznał lekarza za winnego nieprzerwania ciąży. Ginekolog uratował matkę i jej dziecko, które dziś ma dwa lata. Dr Leandro Rodríguez Lastra może utracić prawo wykonywania zawodu, albo pójść do więzienia na dwa lata.

Rodríguez jest szefem oddziału ginekologicznego w szpitalu w argentyńskim Cipoletti. W maju 2017 roku leczył 19-letnią kobietę, która trafiła do szpitala z silnym bólem brzucha spowodowanym spożyciem mizoprostolu, środka poronnego.
W czasie badań okazało się, że kobieta jest prawie w 23 tygodniu ciąży, a dziecko waży ponad pół kilograma. Zespół medyczny wraz z kierownictwem szpitala zdecydował się nie przerywać ciąży.
Lekarze ustabilizowali stan zdrowia pacjentki, a w 35 tygodniu ciąży wywołano poród. Dziecko zostało oddane do adopcji. Dziś ma już dwa lata.
Dr Leandro Rodríguez Lastra został oskarżony przez działaczy aborcyjnych, że nie dokonał aborcji, do czego obligowało go prawo. Prokuratura stwierdziła, że ​​ginekolog „zastosował przemoc położniczą i seksistowską”, ponieważ nie uszanował pragnienia kobiety, by poddać się aborcji i nie słuchał specjalistów, którzy skontaktowali się z nim i prosili o „dokończenie procedury”.
W Argentynie obowiązuje zakaz przerywania ciąży, ale jest to możliwe, kiedy dziecko poczęło się w wyniku czynu zabronionego. Pacjentka doktora Rodrígueza utrzymywała, że została zgwałcona.
W trakcie procesu tysiące ludzi i instytucji pro-life w kraju poparło lekarza za pośrednictwem mediów społecznościowych, petycji, marszów i czuwania przed sądem.

Źródło: CNAaciprensa.com
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa