“Sex Education” misyjny serial dla nastolatków. Zachęca do aborcji.

Cytat jednej z feministek promującej serial… “Widzieliście kiedyś serial dla nastolatków, który poważnie, ale bez moralizatorstwa mierzy się z tematem aborcji? No to macie okazję”

Ilu polskich licealistów ogląda „Sex Education” Netflixa? Rzecz dotyczy życia seksualnego brytyjskich nastolatków i jest do nastolatków skierowana. Organów seksualnych raczej nie pokazują RACZEJ, ale seks jest wszechobecny, i to we wszystkich kolorach tęczy. Hetero, homo, auto, z miłością lub bez, obsesyjnie, z problemami. Jednak najbardziej przemyślany jest tu nie seks, tylko polityka seksualna, czyli sposób, w jaki twórcy pokazują przemoc seksualną, homo związki, mobbing, piętnowanie „puszczalskich”, zawstydzanie prawiczków, “prawa reprodukcyjne dziewcząt” czyli aborcję. “Widzieliście kiedyś serial dla nastolatków, który poważnie, ale bez moralizatorstwa mierzy się z tematem aborcji? No to macie okazję.” Tak napisała jedna z polskich feministek komentując film i promując go na swojej stronie.
W filmie na aborcję decyduje się Maeve (Emma Mackey), bystra, nad wiek samodzielna 17-latka. Rodzina ją „zawiodła” i po nikim nie oczekuje wsparcia. Bieduje, blefuje, dorabia na mniej lub bardziej legalne sposoby i jakoś sobie radzi. Uparła się, by skończyć szkołę, a fabuła i cała historia filmowa jej kibicuje. Gdy okazuje się, że “wpadła”, aborcja jest dla niej rozwiązaniem oczywistym, a przy tym legalnym i dostępnym za darmo w ramach publicznej opieki zdrowotnej (NHS). W filmie ukazane jest że aborcja nie jest łatwa i przyjemna, ale ogólnie dostępna i traktowana jako prawo każdej kobiety. Aborcja nie jest ukazana jako dramat, tylko coś normalnego. Widz w filmie jest przyzwyczajany aby towarzyszyć Maeve od początku do końca: kupno i zrobienie testu, umówienie aborcji, szukanie kogoś, kto ją odbierze po zabiegu, walka z  „obrońcami życia” czatującym pod kliniką, przygotowania do zabiegu, wenflon, maska, zaśnięcie i budzenie po zabiegu. Przyzwyczaja się także osoby do tego że aborcja to coś jak usunięcie zęba, a obrońców życia ukazuje się jako nie do końca normalnych i fanatycznych. Całe tło oprócz obrońców życia sprzyja i pochlebia Maeve.

Netflix bardzo się postarał aby w sprytny sposób demoralizować społeczność nastolatków… Film osiąga coraz większą popularność, nawet wśród polskiej młodzieży.

▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔OBEJRZYJ RÓWNIEŻ▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔

Zamknij menu

Podobało się? Podziel się z innymi:

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Małych Stópek, z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Świętego Ducha 9,
2) kontakt z administratorem: e-mail: kontakt@fundacjamalychstopek.pl, tel: 791 138 902,
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. ,
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji,
6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych,
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego,
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Poniżej wpisz kwotę jaką chcesz podarować
Fundacji Małych Stópek

Podaj kwote