Sukces neonatologów ze „Zdrojów”.

13 lutego neonatolodzy ze szczecińskich Zdrojów uratowali wcześniaka urodzonego w 22 tygodniu ciąży!

Malutka Lilianna, urodzona w 22 tygodniu ciąży ważyła niecałe pół kilo. To wiek ciążowy określany jako „poza granicami możliwości przeżycia”.

Malutka Lilianna urodziła się z masą urodzeniową 450 g. Kruszynka mierzyła zaledwie 27 cm długości. W trybie pilnym została przetransportowana specjalistyczną karetką neonatologiczną szpitala „Zdroje” na Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka przy ul. Mącznej.  Po 16. tygodniach hospitalizacji, już w najbliższych dniach, Lilianna będzie mogła pojechać do domu, do Gryfina.
W ubiegłym roku w innej szczecińskiej placówce na świat przyszedł noworodek z masą ok. 400 g z 25. tygodnia ciąży. Tym razem zdrojowscy neonatolodzy uratowali znacznie bardziej niedojrzałego wcześniaka, bo z 22. t.c., ze skrajnie niską masą urodzeniową.
Zgodnie z rekomendacjami dotyczącymi postępowania z matką oraz noworodkiem urodzonym na granicy możliwości przeżycia, opracowanymi przez Zespół ds. Rekomendacji Etycznych w Perinatologii, opieka nad noworodkami urodzonymi przed 23. tygodniem ciąży powinna być ograniczona do działań paliatywnych. Dzięki fachowej, troskliwej opiece zespołu lekarskiego i pielęgniarskiego Oddziału Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka w „Zdrojach” oraz doskonałemu zapleczu sprzętowemu Lilianna już w najbliższych dniach będzie mogła opuścić szpital – informuje Magdalena Knop, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „ZDROJE”. – Lilianna jest najmłodszym i najmniejszym pacjentem w historii naszej placówki. Dziecko wypisujemy do domu w dobrym stanie zdrowia.

Dziś Lilianna waży 3,3 kg, mierzy 49 cm długości, a zgodnie z wiekiem ciążowym w ciągu najbliższych 2-4 tygodni powinna dopiero pojawić się na świecie. Neonatolodzy, neurolodzy oraz okuliści są spokojni o jej dalszy rozwój.

Żródło: https://infoludek.pl/zdrowie/sukces-neonatologow-ze-zdrojow-uratowali-wczesniaka-urodzonego-w-22-tygodniu-ciazy/?fbclid=IwAR3xK7LFsBsNv2hdcFSQIeVJ1Ugd23xEW5vs2zYbRfPAcdTMxMz823bPqAA

Zamknij menu

Podobało się? Podziel się z innymi:

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Małych Stópek, z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Świętego Ducha 9,
2) kontakt z administratorem: e-mail: kontakt@fundacjamalychstopek.pl, tel: 791 138 902,
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. ,
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji,
6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych,
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego,
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Poniżej wpisz kwotę jaką chcesz podarować
Fundacji Małych Stópek

Podaj kwote