„Duchowa adopcja – ratunek dla dzieci, matek i ojców”

„Duchowa adopcja – ratunek dla dzieci, matek i ojców”

Duchowa adopcja – ratunek dla dzieci, matek i ojców – pod takim hasłem, 11 czerwca w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie miało miejsce spotkanie, podczas którego zaprezentowano spot na temat duchowej adopcji oraz ułatwiającą ją aplikację dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Duchowa adopcja ratuje życie – podkreślali uczestnicy spotkania.

„Można i trzeba mówić o życiu, tak, by było odkrywane jako wartość i chronione” – podkreślał ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstw Rodzin, zachęcając do wspierania inicjatywy duchowej adopcji. Jak powiedział, jej idea nie łączy się z konkretnym dniem w roku i można ją podjąć w dowolnym czasie.

Aby upowszechnić dzieło modlitwy w intencji nienarodzonych powstał m.in. spot promujący duchową adopcję. Jak podkreśliła red. Małgorzata Bartas-Witan z Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia, duchowa adopcja mimo że jest rzeczywistością ukrytą ma wielkie znaczenie, ponieważ „może przemieniać serca kobiet i mężczyzn”. Przypominając przesłania Matki Bożej z Fatimy, podkreśliła też, że warto włączać w dzieło duchowej adopcji również dzieci.

„Naszym marzeniem jest, by modlitwę duchowej adopcji włączyć w formację dzieci i młodzieży. Jestem przekonana, że to najlepsza formacja do cywilizacji życia” – mówiła Katarzyna Pazdan, autorka książki „Mali pomocnicy Boga. Przewodnik dla dzieci po duchowej adopcji”. Koordynuje ona również stronę internetową www.duchowaadopcja.pl, na której są dostępne materiały i informacje związane z tym dziełem.

Innym przykładem inicjatywy promującej modlitwę za dziecko nienarodzone jest aplikacja mobilna stworzona przez Fundację Małych Stópek. Dzięki aplikacji można zobaczyć, jak dziecko codziennie rośnie, są również zdjęcia USG, które towarzyszą w każdym dniu modlitwy. 16. dnia modlitwy można zaś usłyszeć bicie serca dziecka. Aplikacja przypomina codziennie o modlitwie za adoptowane dziecko. Dostępna jest w języku polskim, ukraińskim i angielskim.

„Dotąd mamy 150 tysięcy pobrań, ale liczymy na miliony” – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitewnym zobowiązaniem podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Polega na codziennym odmawianiu specjalnej, krótkiej modlitwy za dziecko oraz jednej tajemnicy (dziesiątki) różańca świętego. Jest też osobistym wypełnianiem Jasnogórskich Ślubów Narodu.

„Włączenie się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego czyni nas duchowymi rodzicami dziecka, którego imię znane jest jedynie Bogu” – czytamy na stronie internetowej dzieła.

Źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/duchowa-adopcja-ratuje-zycie/?fbclid=IwAR2H-NdcMqbLQqR-XlOOT3wIUZanGN6duHylZR58JbkTrkT-man1VCcJjnk