Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Nauka w Służbie Życiu – międzynarodowy Kongres w Rzeszowie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

21-22 czerwca w stolicy Podkarpacia odbył się Międzynarodowy Kongres poświęcony ochronie życia. Celem wydarzenia było poszerzenie wiedzy medycznej i promocja godności człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, a także uwrażliwienie na potrzeby osób cierpiących.

 

Fundacja Małych Stopek również miała w tym swój udział! „Czy można odwrócić zamiar aborcji?” – tak brzmiał tytuł przemówienia wygłoszonego przez ks. Tomasza Kancelarczyka.

Prezes FMS mówił o podstawowych krokach w działaniu pro-life. Apelował o wnikliwe rozpoznanie powodów zamiaru dokonania aborcji, a więc o nawiązanie kontaktu osobistego i rozeznanie sytuacji życiowej kobiety przy jednoczesnej postawie empatii. Kapłan nawiązał także do przedstawienia dróg rozwiązania konkretnych problemów i podkreślenia wartości życia zarówno matki jak i dziecka. Na końcu ks. Kancelarczyk informował o udzieleniu właściwej pomocy, a więc o pomocy psychologicznej, materialnej oraz o wsparciu duchowym.

 

Więcej o idei Kongresu można znaleźć na:

http://naukawsluzbiezyciu.podkarpackie.pl/index.php/pl/o-konferencji

„…bo każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

👣

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa