Pomoc dla Beni

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Pomoc dla Beni

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Stoimy właśnie przed kolejnym wyzwaniem jakim jest udzielenie pomocy Beni i jej trójce dzieci. Niestety, jak to zwykle w naszych historiach bywa, mamy do czynienia również z nieodpowiedzialnym ojcem…

Mężczyzna ten zamiast być głową rodziny i ostoją bezpieczeństwa, jest największym zagrożeniem dla swoich bliskich. Będąc obecny w życiu tej kobiety i dzieci przynosił strach, łzy i cierpienie. Rodzina pani Beni niestety jest patologiczna i niezdolna do jakiejkolwiek pomocy. Kobieta jest sama, na dodatek wygnana z domu męża prześladowcy. Jedno z dzieci cierpi na porażenie mózgowe. Cała czwórka jest na ten moment skazana na życie w katastrofalnie złych warunkach. Mieszkają w lokalnym hospicjum, gdzie przesuwani są z pokoju do pokoju, który w danym momencie jest wolny. Jak się pewnie domyślacie chcemy pomóc i wyciągnąć ich z tej sytuacji. Nie wiem jak Was przekonać do ofiarności, ale niech pomoże w tym obraz, który zastałem gdy poznałem Benię – kobietę o zmęczonej twarzy z chorym dzieckiem na rękach i z dwojgiem dzieci przytulających się do niej. Czy można ich zostawić i nie pomóc? Ci co mają niepełnosprawne dziecko, znają odpowiedź, a ci co mają zdrowe dzieci, niech darowiznę na rzecz pani Beni potraktują jako podziękowanie za to.

 

Ps. Niektórzy zarzucają Fundacji Małych Stópek, że w swoich działaniach skupia się tylko na nienarodzonych lub jeśli już pomaga po narodzinach, to zapomina się o tych niepełnosprawnych maluchach. Kto nas zna i obserwuje nasze poczynania od 7 lat ten wie, że tak nie jest, a ta historia jest jednym z wielu dowodów.

 

Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: Benia

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DOM

Inne formy wpłat po kliknięciu żółtych ikonek https://dlazycia.info/w-jaki-sposob-moge-pomoc/

Dołącz do obrońców życia na https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek/

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa