Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Pomoc chorym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W rozmowie z panią Ania, która pracuje w szpitalu onkologicznym dowiedziałem się jak bardzo brakuje środków do pielęgnacji chorych. Ze łzami w oczach mówiła o osobach cierpiących, którym nie zawsze ma kto i czym pielęgnować ich obolałe ciało.

 

Od razu zaproponowałem jej, że przekażemy na ten cel chusteczki i oliwki do pielęgnacji. Tak – są one przeznaczone dla dzieci, ale czy w tych onkologicznych stanach człowiek nie staje się taki słaby i bezradny jak małe dziecko? Dołożyliśmy także dwa materace przeciwodleżynowe, które mieliśmy na stanie.

ks. Tomasz Kancelarczyk

P.S Dobrze byłoby, abyśmy mogli tak na stałe przekazywać za pośrednictwem pani Ani właśnie taką pomoc. Pamiętajcie o tym https://dlazycia.info/w-jaki-sposob-moge-pomoc/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa