Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Jestem po bardzo trudnej rozmowie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dosłownie kilkanaście minut temu skończyłem rozmowę z Renatą z Wielkopolski. Okazało się, że jest w ciąży. Paradoksalnie zadzwoniła do mnie szukając pomocy w…dokonaniu aborcji.

Jej koleżanka wycięła jej taki numer mówiąc…zadzwonisz tu, a ,,pomogą” Tobie. Szybko zorientowałem się w sytuacji, co jest grane i co jest oczekiwane ode mnie. Wypytując się o jej sytuacje dowiedziałem się, że została sama, bo ojciec dziecka poznany w dziwnych okolicznościach powiedział, że to nie jego sprawa i się zmył. Powiedziała o wszystkim w domu, gdzie usłyszała ,,urwa zrób coś z tym, żyjemy w 21 wieku”. Kilka osób, którym się zwierzyła miało ,,dobre” rady jak się pozbyć ciąży. Jedynie jedna z jej koleżanek podsunęła jej mój telefon. Wiem, że nie takiej pomocy oczekiwała, ale to co jej powiedziałem wystarczyło, aby była w zawieszeniu między życiem, a śmiercią jej nienarodzonego dziecka.

Co jej powiedziałem? Gdy wyczułem, że Dom Samotnej Matki jest nie do przyjęcia przez nią, zaproponowałem wynajęcie mieszkania tak, aby była daleko od rodziny. To jest dziwne, że rodzina może być środowiskiem śmierci. Choć nie otrzymałem od niej jednoznacznej odpowiedzi, wiem że będzie na TAK, bo dzieje się tak zawsze gdy życie otrzymuje szansę, gdy widać światło powodzenia i opieki. Dorzuciłem do tego pomoc materialną na bieżące sprawy bytowe i oczywiście to wszystko dla dziecka, co będzie potrzebne na dwa lata po jego urodzeniu. Smsem potwierdziła jutrzejszą rozmowę.

Proszę o Waszą pomoc finansową, która jak każdy sobie policzy, będzie potrzebna w wymiarze przynajmniej 25 tysięcy. Każdemu kto będzie narzekał, że to dużo zadam pytanie, a co to jest wobec wartości życia człowieka. Tydzień temu tuliłem dziecko uratowane przez nas –  wiem, że za osiem miesięcy będzie i tak w tej sprawie. W tytule wpłaty wpisujcie DAROWIZNA CIĄŻA (ale i bez tego wpłaty będą na ten cel). Po wpłacie proszę o sms na mój tel. 608752142 z info ile poszło (wskazane, ale niekonieczne). Ewentualne pytania proszę zadawać dzwoniąc na ten numer.

Dziękuję za pomoc.
ks. Tomasz Kancelarczyk

Ps. dopisuję to po 12 godzinach.
Przespała się ze sprawą i teraz zdecydowanie jest na tak, do tego stopnia że jutro do niej jadę, aby porozmawiać w cztery oczy. Wszystko ustalimy. To jest dziwne, że wyrwanie z rodziny może być ratunkiem.

Pss. Ojcem dziecka zajmiemy się po narodzinach. Po DNA już nie powie, że to nie jego sprawa. Mamy to wielokrotnie przerobione.

Wpłata Online https://dlazycia.info/darowizna

Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

dołacz do obrońców życia na Fb https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek/

ZDJĘCIE
To dziwne ale gdy szukałem zdjęcia, które mogłem zakupić, aby je wstawić do wizualizacji sprawy to znajdowałem fotki radosnych kobiet z testerem ciąży. Ta nasza i wiele innych, które do nas trafiają nie są szczęśliwe, a powinny być.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa