Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Zaczepiła mnie piękna, elegancko ubrana kobieta…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Kilka lat temu zaczepiła mnie piękna, elegancko ubrana kobieta, która razem z mężem prowadziła wózek z kilkumiesięcznym dzieckiem.

„Czy mnie ksiądz pamięta?”

Odpowiedziałem, że nie.

„Ja chodziłam do świetlicy w księdza parafii”.

Wtedy przypomniałem sobie małą blondyneczkę zawsze umorusaną, o której wiedziałem tyle, że jej rodzina, niestety jest naznaczona alkoholem. Tego samego dnia, podzieliłem się z siostrą zakonną moją refleksja, jaka to perełka wyrosła z przy parafialnej świetlicy…piękna szczęśliwa żona i mama.

„Siostro i po to jest nasza świetlica” – powiedziałem.

Chciałbym jednej z nich pomóc dlatego…dajmy jej zamiast ryby wędkę. Świetlica jest wstanie przy pomocy życzliwych kobiet i wolontariuszy, organizować kiermasze ciast, które przynoszą spore fundusze na funkcjonowanie placówki, ale potrzebne są dwa namioty, takie jak te na zdjęciu, aby ochronić kiermasz przed palącym słońcem, czy też wiatrem albo deszczem. Zbieram pieniądze na zakup namiotów, a potrzeba 5 tys. zł . Pierwsze 100 zł jest ode mnie. Jeżeli jest ktoś, kto zechciałby zainwestować swoje złotówki w to dzieło, proszę o przesył pieniędzy na konto fundacji wpisując w tytule ŚWIETLICA. Jeżeli można proszę darczyńców o sms do mnie na mój tel 608752142 z info ile poszło…wskazane, ale niekonieczne.

Dziękuję,

Ks. Tomasz Kancelarczyk

https://dlazycia.info/darowizna
pamiętaj tytuł przelewu: ŚWIETLICA

Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: ŚWIETLICA
przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu ŚWIETLICA

Dołącz do obrońców życia na Fb https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa