Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

To nie jest strój RoboCopa ani uniwersalnego żołnierza

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dziś odwiedziłem panią Magdę i jej synka Mateuszka, który jest dotknięty porażeniem mózgowym. Wybaczcie, ale fotki nie mogę pokazać. Myślę, że możecie wyobrazić sobie kilkuletnie dziecko, którego ciało jest wiotkie, a ono samo nie może samodzielnie siadać i chodzić.

 

Jestem pełen podziwu dla jego Mamy, która cały czas wytrwale opiekuje się chorym chłopcem. Gdy zapytałem co najbardziej jest potrzebne, bez namysłu powiedziała – „rehabilitacja i sprzęt”. Taki jak ten na załączonych zdjęciach. Na ten cel, zatroskana Mama chce zdobyć 10 tysięcy złotych, poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek…16 ton. Nie wiem jak to wygląda przestrzennie, ale myślę, że jeden TIR tego by nie pomieścił. Pomyślałem sobie – a może tak uzbieramy te pieniądze…będzie trochę szybciej. 100 zł już jest…ode mnie. Jak możecie, ślijcie pieniądze na konto Fundacji Małych Stópek, wpisując w tytule „Mateusz” albo wysyłając do mnie sms z info ile poszło. Mój tel. 608752142.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Bądźmy wdzięczni za zdrowie i prośmy o siłę w chorobie.

. . . . . . . . . . . . . .

Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA MATEUSZ

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA MATEUSZ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa