Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

☎ TELEFON Z GRECJI ☎

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dziś zadzwoniła do mnie siostra zakonna Maria – „Księże, kobiety w ciąży potrzebują pomocy. Jest ich wiele”. Chodzi o kobiety z obozu dla uchodźców na wyspie Samos.

Wideo 👉

Na pytanie czego potrzeba, to niemal z płaczem odpowiedziała – wszystkiego, nie mamy nic. Bardzo mnie poruszyło to, co usłyszałem od siostry, ale najbardziej wstrząsnęły mną słowa kobiety w ciąży (14 sek) z filmu, który przysłała mi siostra Maria. Powiem tak, nie będę miał świąt Bożego Narodzenia, jeżeli czegokolwiek nie zrobię w tej sprawie. Jutro z tego co mamy w magazynie, szykuję pierwszą paczkę. Kto może niech do fundacji (Szczecin) przynosi lub wysyła rzeczy dla dzieci smoczki, butelki itp.
Jakby co proszę dzwonić tel. do mnie 608752142.


Proponuję też zbiórkę pieniędzy. Gdy siostrze powiedziałem, że raczej nie uzbieramy dużo, bo może zaledwie kilkanaście tysięcy złotych, 3 tys euro, ona niemalże z euforią wykrzyczała…wie ksiądz ile za to możemy kupić pieluch, ubranek?!
Jak zawsze ode mnie jest pierwsze 100 zł. Nie mogę Was prosić samemu nie dając nic. Wysyłajcie na konto fundacji pieniądze, wpisując w tytule DAROWIZNA MISJA, a do mnie sms na 608752142 z info ile poszło…sms wskazany, ale niekonieczny.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Ps. Mam nadzieję, że do Świąt umieszczę na fb zdjęcia z Grecji od siostry Marii, a wtedy wystarczy już tylko zapach choinki i będą Święta.

Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA MISJA

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA MISJA

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa