Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

✨ Iskierka radości✨

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Nastał ten wyjątkowy czas… Za chwilę o poranku, dzieci w Polsce obudzą się z radosną myślą: „Dziś Dzień Św. Mikołaja. Będą prezenty!” Niestety nie na wszystkich twarzach tego dnia będzie malował się uśmiech…

W tym roku Święty nie zapuka do drzwi Ośrodka dla Dzieci Niepełnosprawnych w Opocznie. Przebywa tam stacjonarnie 130 podopiecznych i dzieci dochodzące. Wśród nich możemy spotkać m.in. dzieci z zespołem Downa, z autyzmem, z dużą niepełnosprawnością ruchową.

Sytuacja materialna Domu jest bardzo zła. Priorytetowo trzeba zapewnić wychowankom podstawowe potrzeby jak posiłek, ubranie, miejsce do spania… Na drobne upominki po prostu już nie wystarczy. Ale nie musi tak być. Proponuję Wam wszystkim misję „Obudzić radość”. Chcę zorganizować dla wspomnianych dzieci prezenty, dla każdego za kwotę około 20 zł, a do mnie sms na 608752142 z info ile poszło …sms wskazany ale niekonieczny.
Wspólne przywrócimy iskierki radości w oczach tych małych ludzi. Ten drobny gest będzie znaczył dla nich bardzo dużo, a oni odwdzięczą się ciepłem ich szczerozłotych serc.
ks. Tomasz Kancelarczyk
PS ja od siebie zapewniam 20 zł na jeden prezent.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9
70-205 Szczecin
przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA MIKOŁAJ
przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA MIK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa