Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

To jest właśnie "zaproszenie ubogiego do wigilijnego stołu"

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Chciałbym coś zrobić dla Tomka, bo on już swojego losu nie polepszy.

Znam go od 20 lat, ale dopiero teraz zobaczyłem w jakich warunkach mieszka. Mogę go winić samego za to, ale wiem, że zawsze był zdany na łaskę innych. Obecnie co niedziela stoi z wyciągniętą ręką przed kościołem, a właściwie stał, bo mimo że wczoraj wyszedł ze szpitala to raczej i na to nie będzie miał siły. Miał chorą nogę i nie chciał pójść do lekarza, gdyż bał się, że mu ją odetną i gdyby nie został do tego zmuszony przez siostrę zakonną, to chyba tak by się stało. Poza tym jego ogromny brzuch wcale nie był z obżerania się – co mu często wypominałem – ale z powodu kolejnego schorzenia…
To co zastałem w jego domu nazywam stanem ,,kifozy”. Wybaczcie mi to określenie, ale powiedzieć brud, to tak jakby nic nie powiedzieć. Jeśli mamy się pochylić nad osobami słabymi, to między innymi nad taką osobą jak Tomek. Ja ze swej strony dam swoją pracę porządkowania i przy malowaniu pokoju. Mam nadzieję, że zdrowie mi na to pozwoli, trochę zaniemogłem, ale jak nie będę mógł pracować fizycznie, to przeznaczę na ten cel 100 zł. Ile potrzeba? Pokój to pestka. Łóżko mamy, wykładnia (raczej będzie to gumoleum), 10 litrów farby. Gorzej będzie z łazienką i tym aneksem kuchennym. Myślę, że 8 tysięcy wystarczy. Proszę o wpłaty na konto fundacji z hasłem DAROWIZNA REMONT. Fachowca, który ruszy po Nowym Roku już mam. Kto wpłaci ,,grosz” proszę o sms do mnie na 608752142 z info ile dla Tomka poszło…nie konieczne, ale wskazane. Myślę, że taka pomoc, to jakby zaproszenie ubogiego do wigilijnego stołu.
Ks. Tomasz Kancelarczyk
Ps. Poszukuję mężczyzn do pomocy. Środa 18 Grudzień. Szczecin. Wnoszenie na 4 pięto i znoszenie do kontenera oraz malowanie. Zaczynamy o godz. 10tej zakończymy około 20tej . Kontakt do mnie tel. 608752142
Zobacz video:
https://www.facebook.com/watch/?v=819709578496313
 
Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9
70-205 Szczecin
przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA REMONT
przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA REMONT
 
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa