Nie będzie trzech abo…cji.

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Nie będzie trzech abo…cji.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

To tylko trzy ostatnie sprawy, które do nas trafiły. Trzy różne, ale ze wspólnym mianownikiem…pozostawiona kobieta w ciąży.

Pierwsza to 18letnia uczennica szkoły średniej, pozostawiona przez ojca dziecka i niestety przez własną matkę.
Druga to 22latka, której ojciec dziecka postawił ultimatum – ja albo bachor. Dzięki naszemu zapewnieniu pomocy, nie poszła w stronę śmierci dziecka.
Trzecia dotyczy zamężnej kobiety, która jest w kolejnej ciąży. To niewiarygodne, ale jej mąż nie tylko nie chce kolejnego dziecka, bo będzie musiał kupić nowy duży samochód, ale już poczynił kroki w stronę rozwodu. Powiedziałem jej – nie poddawaj się, bo chodzi nie tylko o życie dziecka, ale również o Ciebie oraz Twojego męża. Chociaż bez męża zostanie kompletnie na lodzie z kilkoma walizkami, po moich zapewnieniach pomocy, twardo stoi za nienarodzonym dzieckiem.
Trzy lakonicznie opisane sprawy, a dla mnie to godziny emocjonalnych rozmów i jeszcze więcej starań, aby pomóc. Proszę Was o wsparcie finansowe. Jak zwykle usłyszę pytanie – „A po co pieniądze?!” I jak zwykle będą je zadawali mężczyźni…I pomyśleć, że ostatnio aborc…jni ogłosili, że na jeden ,,zabieg” przeznaczają 3 tyś. euro…
Żeby pomóc ocalić życie, trzeba o wiele więcej. 7 500 zł już jest od mężczyzn, którzy na Mszy Św. Męskiego Różańca w Szczecinie, aż tyle wrzucili na tacę.
Mam jeszcze dodatkowy argument, aby Was zachęcić do pomocy. Jedna z tych kobiet powiedziała, że sama się modliła, prosiła o modlitwę innych, prosiła zgromadzenia zakonne, ale dopiero po rozmowie ze mną i po moim ,,na pewno nie zostawimy Ciebie” powiedziała ,,teraz wiem, że Bóg wysłuchał moje modlitwy”. Rozumiecie co to znaczy? Ratując życie wypełniamy modlitwy tych kobiet, to tak jakbyśmy byli posłańcami Boga. Niesamowite. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to jakieś olśnienie.
Bardzo Was proszę o wsparcie finansowe. Ślijcie pieniądze na konto fundacji, wpisując w tytule przelewu DAROWIZNA CIĄŻA a na mój tel. 608752142 smsem info ile poszło…wskazane, ale niekonieczne. W razie pytań proszę śmiało dzwonić.
ks. Tomasz Kancelarczyk
Ps. Tych spraw możemy mieć więcej, to znaczy więcej uratowanych istnień ludzkich, dlatego potrzebujemy więcej sprzymierzeńców. Proszę, nie tylko udostępniajcie ten post, ale i stronę BMS https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek/ udostępniajcie teraz i potem.
Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9
70-205 Szczecin
przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA
przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa