Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Adwentowy Dzień Skupienia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dziś spotkaliśmy się z młodzieżą salezjańską w Toruniu, by w ramach Adwentowego Dnia Skupienia, porozmawiać o świętości i godności ludzkiego życia 👩‍🏫🏫.

Wszystkie roczniki mogły zapoznać się z inicjatywami fundacji i dowiedzieć się o etapach życia prenatalnego człowieka.


W kontekście zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przy śpiewie kolęd i refleksji nad żłóbkiem…przypomnieliśmy o Bożej miłości względem wszystkich ludzi, o wyjątkowości każdego z nas już od poczęcia

Dziękujemy za możliwość spotkania i poruszenia tak ważnych kwestii!

P.S Tą intensywną pracą, a przy okazji radosnym, świątecznym akcentem, kończymy prelekcje w 2019 roku i półrocze edukacyjnego sezonu 2019/2020! 😀

 

„… każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.
Zespół FMS
👣

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa