Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Podsumowanie Paczuszki dla Maluszka 2019

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Z wielką radością informujemy, że nasza bożonarodzeniowa akcja, przyniosła ogromne owoce! VI edycja świątecznej inicjatywy była inna niż poprzednie  – dzięki zaangażowaniu ludzi z całej Polski, udało się wesprzeć ośrodki pomocy w różnych zakątkach kraju!

 

Przypomnimy tylko, że „Paczuszka dla Maluszka 2019” osiągnęła skalę ogólnopolską, w dużej mierze dzięki postawie koordynatorów z wielu parafii, szkół i urzędów pracy, którzy w swoich środowiskach postanowili zorganizować akcję.

Chcecie znać konkretne dane? Są naprawdę imponujące i przewyższyły nasze oczekiwania! A to wszystko dzięki wspaniałomyślności ludzi, którzy bezinteresownie włączyli się w pomoc, nie oczekując niż w zamian 🙂

 
 

24 025 darczyńców

19 800 paczek, wydanych w całej Polsce

330 miejsc zbiórek: 136 parafii i wspólnot, 194 szkół, urzędów, zakładów pracy

50 ośrodków, które otrzymały wsparcie

 
https://youtu.be/BMiX6KoYVlQ
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa