Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Jak Helenka…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Nie tak dawno w Boliwii, straciła życie polska wolontariuszka Helena Kmieć, która obrała za cel pomoc biednym i potrzebującym. Była oddana i zawsze służyła pomocą. Jej postawa inspiruje młodych, którzy też – idąc w jej ślady – chcą pomagać i ewangelizować.

 

Roześmiane dziewczyny z Misji w Cochabanda, zachęcają do pomocy w placówce dla pozostawionych kobiet w ciąży, prowadzonej przez Siostry Albertynki. Brakuje nam tylko 3 tysięcy złotych, aby zakupić artykuły higieniczne i kosmetyczne dla dzieci. Mam nadzieję, że już w poniedziałek, będę mógł pochwalić się pod tym postem dowodem wpłaty, czyli 15 tys. na ten cel.

Darczyńców proszę o przesyłanie funduszy na konto Fundacji Małych Stópek z dopiskiem DAROWIZNA MISJE. Proszę także o sms na mój tel. 608 752 142 z info ile poszło… wskazane, ale niekonieczne.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

P.S Będzie to nasze kolejne misyjne dzieło, tuż po udzielonej pomocy dla szpitala w Afryce i wsparciu dzieci w obozie emigrantów w Grecji.

 

Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA MISJE

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA MISJE

Nie tak dawno w Boliwii, straciła życie polska wolontariuszka Helena Kmieć, która obrała za cel pomoc biednym i…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Perjantaina 17. tammikuuta 2020

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa