Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Trochę to trwało, ale jest!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jeszcze przed Świętami, robiliśmy zbiórkę na remont łazienki i toalety dla ojca z trójką dzieci, którym zmarła mama.

Po śmierci kobiety, rodzina trafiła pod obserwację Opieki, z groźbą odebrania dzieci, ze względu na katastrofalny stan mieszkania, w tym tych miejsc, których remontu się podjęliśmy.

Trwało to trochę, gdyż nie mogliśmy znaleźć ekipy, która za rozsądne pieniądze, podjęłaby się tej pracy. W konsekwencji fachowiec podjął się zadania za kwotę o połowę mniejszą, niż to co od nas chciały firmy. Dziękuję wszystkim darczyńcom za pomoc. Jak widzicie pozostała kosmetyka. Dzieciaki są przeszczęśliwe i …bezpieczniejsze.

ks. Tomasz Kancelarczyk

 
 
 
 

Trochę to trwało ale jest.Jeszcze przed świętami robiliśmy zbiórkę na remont łazienki i toalety dla ojca z trójką…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Maanantaina 9. maaliskuuta 2020

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa