Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Duchowa Adopcja Online

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitwą wstawienniczą, polegającą na wzięciu w duchową opiekę na 9 miesięcy, nieznanego nam poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Polega na odmawianiu jednej dziesiątki różańca świętego każdego dnia przez 9 miesięcy, z rozważaniem tajemnicy życia Jezusa i Maryi oraz odmówieniem specjalnej modlitwy w intencji tego dziecka.

Tutaj znajdziesz deklaracje, które możesz u nas zamówić DEKLARACJA DUCHOWEJ ADOPCJI

Według słów Jezusa Chrystusa: „są takie złe duchy, które można pokonać tylko modlitwą i postem” (Mk 9,29). Dlatego potrzeba całej rzeszy obrońców życia ludzkiego, którzy z różańcem w ręku, przeciwstawią się temu wielkiemu złu, jakim jest śmierć nienarodzonych, najsłabszych i najbardziej bezbronnych. Modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, jest nie tylko „tarczą obronną” przed aborcją, ale również leczy zranienia pozostawione w sercu tych osób, które się do niej przyczyniły.

Z racji wiadomej nam sytuacji na świecie, jak i w naszym kraju, w tym roku w szczególności zachęcamy do Duchowej Adopcji Online. Co to znaczy?
Wszystkie materiały potrzebne do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, możesz pobrać z naszej strony.
Zachęcamy do podjęcia przyrzeczenia podczas uroczystości 25 marca w Waszym Kościele, lecz jeżeli nie jest to możliwie, to można przyrzeczenie złożyć, idąc w tygodniu do Kościoła i przed Najświętszym Sakramentem, wypowiedzieć słowa przysięgi. Można to zrobić także w domu w sposób jak najbardziej uroczysty, tzn. przygotować świece, może wizerunki świętych, i w tych wyjątkowych warunkach, złożyć przysięgę Duchowej Adopcji.

 
Poniżej umieszczamy link do formuły przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (do prywatnego podjęcia).

🙏 Formuła przyrzeczenia Duchowej Adopcji 🙏


 
 
 

Postaramy się także zrobić relację online z Mszy św. 25 marca, o godzinie 20:00.

Relacja Mszy Św. online odbędzie się na fb Bractwa Małych Stópek

Jeżeli pozwalają Ci na to warunki domowe, to możesz również w ten sposób uczestnicząc w Mszy św. online, przeżyć z nami uroczystości Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny i podczas relacji video, złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji.

Każdą z osób, która złoży przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, zachęcamy do napisania do nas poprzez poniższy formularz lub na adres e-mail: duchowaadopcja@fundacjamalychstopek.pl

Dla wszystkich składających przyrzeczenie, mamy przygotowane Modlitewniki Duchowej Adopcji, które wyślemy Wam w odpowiedzi na e-mail.

 
 

POBIERZ Aplikację”Adoptuj Życie”

 

WAŻNE MATERIAŁY 👇

DEKLARACJA DUCHOWEJ ADOPCJI

MODLITWA DUCHOWEJ ADOPCJI

GAZETA DUCHOWEJ ADOPCJI

CZYM JEST DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO?

INNE MATERIAŁY

PLAKAT: DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

PLAKAT: APLIKACJA „ADOPTUJ ŻYCIE”

INNE GADŻETY PRO LIFE

https://www.youtube.com/watch?v=e2ZmvhMegls&list=PLolzY7tCa6AesPGHvKHKprBTDNuwgQMDk&index=1
 
https://www.youtube.com/watch?v=gfyQcWyCSw4&list=PLolzY7tCa6AfRvzHADUQVQyQW7AxEbR0A&index=1
 
https://youtu.be/k-TgBAD-rrA
 
https://youtu.be/5a34-sU5hwI
 
https://www.youtube.com/watch?v=BILirxDWCaY&list=PLolzY7tCa6Ad0uKRiEjJSpcoR9vP7TVvv&index=1
 
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa