Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Proszę księdza, czy to jest kara Pana Boga?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Mimo, że we Włoszech dzieją się straszne rzeczy, ciężko jest w innych krajach i my Polacy doświadczamy epidemii, to sądzę że to jest za mało, aby miała to być kara Boża.
Za każdym razem, kiedy dowiaduję się o kolejnym nie..nar..odzonym dziecku, które jest zabi..ja..ne w majestacie prawa, mówię „Panie Boże, a Ty milczysz”. Pomyślmy sobie jaka musiałaby być odpowiedź Boga na to, co dzieje się w naszym kraju. Średnio każdego dnia troje nie..nar..odzo..nych dzieci traci życie w wyniku a..bor..cj..i. To tylko w Polsce i to tylko są te dane oficjalne, a ile jeszcze jest tych śmiercionośnych działań farmakologicznych. Ile jeszcze innych przykazań Pana Boga jest łamanych, a ich odrzucenie jest sankcjonowane prawnie i w sercach, także naszych? Nie, to nie jest kara Pana Boga. Raczej nasze odtrącanie błogosławiącej ręki Boga.
No tak, ale czy to musi spadać na tych sprawiedliwych, którzy nie uczestniczą w tym co nie tylko ,,u nich dzieje się po kryjomu” ale i jest na sztandarach i programach partyjnych i kandydujących na ważne urzędy? Deszcz, pada na sprawiedliwych i nie sprawiedliwych i tak samo i dla jednych i drugich świeci słonce. To i dlaczego miałaby nas omijać zaraza? Zło tego świata nas nie omija ale my mamy Chrystusa i jeżeli umrzemy teraz czy potem, to umrzemy w Chrystusie i będziemy z Nim. Nie bójmy się, On jest przy nas. Skoro ,,Jezus, przechodząc, ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia” (Ewangelia z dzisiaj), to także dojrzy i nas szukających Go.
ks. Tomasz Kancelarczyk

Proszę księdza czy to jest kara Pana Boga? Mimo, że we Włoszech dzieją się straszne rzeczy, ciężko jest w innych…

Julkaissut Ks. Tomasz Kancelarczyk Sunnuntaina 22. maaliskuuta 2020

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa