Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Rozejrzyjcie się wokół siebie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jest wiele rodzin, szczególnie tych wielodzietnych, gdzie dzieci nie mają swojego komputera, a który w obecnym czasie jest konieczny.

Po otrzymaniu sygnału o tym, że w rodzinie wielodzietnej tylko do poniedziałku jest do dyspozycji pożyczony komputer, zadzwoniłem do jednego z naszych stałych darczyńców z prośbą o pomoc. Usłyszałem ,,dla dzieci wszystko” i jak widzicie dwa laptopy są. Podaję tę informację, aby pochwalić się tym, jak wrażliwi są darczyńcy Fundacji Małych Stópek, ale abyście i Wy zwrócili uwagę na otaczające Was rodziny z dziećmi. Być może i oni potrzebują laptopa, który a nuż Wam nie jest potrzebny i gdzieś zalega w biurku.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Ps. Żebym został dobrze zrozumiany – nie inicjuję zbiórki starych laptopów, ale proszę Was o to, abyście rozejrzeli się wokół siebie i sami bezpośrednio zadziałali.

 

Nawet nie wiedziałem, że to taki problem. Jest wiele rodzin, szczególnie tych wielodzietnych, gdzie dzieci nie mają…

Julkaissut Bractwo Małych Stópek Sunnuntaina 29. maaliskuuta 2020

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa