Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

XV rocznica śmierci św. Jana Pawła II

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Kto kocha człowieka, kocha także i życie. Docenia wartość innych, wyjątkowych i niepowtarzalnych osób. Nawet kiedy mu ubliżają, potrafi spojrzeć z miłością… Taki był św. Jan Paweł II – niedościgniony gigant w wielu dziedzinach naszego życia.

 

Nie bez przyczyny mówimy o Nim – przyjaciel młodych, wzór ojcostwa, obrońca życia czy orędownik rodzin. Dla Papieża Polaka najważniejszy był człowiek – nawet nieprzyjaciel – bo wciąż pozostawał przecież człowiekiem…

Charyzma, erudycja czy zdolności aktorskie?

Z pewnością wiele osobistych zdolności Jana Pawła II, miały znaczący wpływ na łatwość w nawiązywaniu relacji międzyludzkich. Człowiek oczytany, inteligentny, a jednocześnie niebywale wrażliwy na krzywdę ludzką i wyróżniający się empatią w komunikacji – pięknie ukazują to papieskie pielgrzymki. Wszelkie „atuty” Jana Pawła II, wynikają z szacunku do ludzi i mają swoje źródło w Chrystusie, istocie naszego człowieczeństwa. Dlatego JPII podczas kaliskiej pielgrzymki w 1979 r. powiedział, że człowieka nie da się zrozumieć bez Chrystusa. Nie możemy zrozumieć ani kim jesteśmy, ani jaka jest nasza właściwa godność, ani jakie jest nasze powołanie i ostateczne przeznaczenie.

Papież Polak głęboko doświadczał – zarówno z perspektywy wiary jak i nauki – wartości życia każdego z nas. Jak sam zauważył, świat stał się areną bitwy o życie. Świat, który gloryfikuje osiągnięcia techniki, a jednocześnie przedmiotowo traktuje człowieka. Dobrze jest więc przypomnieć słowa Jana Pawła II, które oddają sens działań pro-life.

„Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka. Jest prawem najbardziej podstawowym”.

„Miarą cywilizacji — miarą uniwersalną, ponadczasową, obejmującą wszystkie kultury — jest jej stosunek do życia. Cywilizacja, która odrzuca bezbronnych, zasługuje na miano barbarzyńskiej. Choćby nawet miała wielkie osiągnięcia gospodarcze, techniczne, artystyczne, naukowe”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa