Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Kardynał Stefan Wyszyński – Wielki Obrońca Życia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Nie łatwo jest mówić o darze jakim jest życie, zwłaszcza pośród wrogiego tłumu. Doświadczył tego Prymas Polski, który wytrwale głosił prawdę o  człowieku w czasach komunistycznych. Wtedy, gdy ateizm bezczelnie panoszył się po naszym kraju. To On umacniał w rodakach wewnętrzną wolność i poczucie godności, wzmacniał wiarę, tożsamość narodową, a także wskazywał jak budować życie społeczne. To On tworzył podwaliny wewnętrznego, wolnościowego ruchu społecznego, który podtrzymał później Jan Paweł II. Bez wątpienia kard. Wyszyński jest więc postacią, która zasługuje na szacunek, pamięć i jednocześnie stanowi wzór do naśladowania.
 
To wielka łaska, że już niedługo będziemy mogli doświadczyć procesu beatyfikacyjnego kard. S. Wyszyńskiego. Warto przypomnieć, że wierny przyjaciel Karola Wojtyły, bardzo konkretnie wypowiadał się na temat godności człowieka. Był nieugięty, stanowczy i oddany słusznej sprawie. Mimo licznych represji i trzyletniego internowania, pozostał wierny Bogu i z oddaniem służył ludziom. Przypominał o ich wartości, bez względu na stan zdrowia, posiadany majątek czy kwalifikacje zawodowe. Jego misją było przede wszystkim wzmocnienie wiary w społeczeństwie oraz odbudowa chrześcijańskiej moralności.
Dlatego w kontekście zbliżającej się beatyfikacji Sługi Bożego kard. S. Wyszyńskiego,warto tym bardziej zwrócić uwagę na Jego dorobek. Wszystkie działania Fundacji Małych Stópek, dotykają kwestii naszego człowieczeństwa, o której przecież tak często mówił Prymas Polski.
Wszelkie przekonania, spostrzeżenia i działania dotyczące tematyki pro-life, Prymas oddawał Bogu i Jego Matce.
Prezentujemy fragment Ślubów Jasnogórskich, który tak pięknie przedstawia zawierzenie dzieł obrony życia Maryi, Królowej Polski.
Święta Boża Rodzicielko i Matko Dobrej Rady! Przyrzekamy Ci, z oczyma utkwionymi w żłóbek betlejemski, że odtąd wszyscy staniemy na straży budzącego się życia. Walczyć będziemy w obronie każdego dziecięcia i każdej kołyski równie mężnie, jak Ojcowie nasi walczyli o byt i wolność Narodu, płacąc krwią własną. Gotowi jesteśmy raczej śmierć ponieść, aniżeli śmierć zadać bezbronnym. Dar życia uważać będziemy za największą Łaskę Ojca wszelkiego Życia i za najcenniejszy skarb Narodu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa