Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Księża w trudnych czasach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Kierując Fundacją Małych Stópek, organizuję wiele zbiórek, prosząc o wsparcie dla potrzebujących. Najczęściej jest to prośba o pomoc kobietom w ciąży i po urodzeniu dziecka. Jednak staram się poprzez fundację wspierać również osoby starsze, chore, niepełnosprawne i bezdomne.
Inicjując jakąkolwiek akcję, zawsze deklaruję osobisty finansowy udział w danej zbiórce. Oczywiście nie jestem jedynym księdzem, który w nich uczestniczy. Jakże często moi współbracia w kapłaństwie dokładają się do zbiórki, w poczuciu odpowiedzialności za te opuszczone kobiety i ich nienarodzone dzieci. Kiedyś jeden z nich napisał do mnie: „…żyjemy w celibacie, dlatego powinniśmy pomagać tym wszystkim kobietom w ciąży, które zostały same”. Wielu znam osobiście, wielu poznałem przez internet, z niektórymi rozmawiałem przez telefon, ale większość pozostaje anonimowa. Przekazy bankowe nie znają naszych tytułów czy godności stanu. Zawsze jest mi niesamowicie miło, kiedy okazuje się, że naszym darczyńcą jest ksiądz wikariusz, proboszcz, dziekan, a nawet biskup.
Gdy rozpocząłem zbiórkę na respirator, otrzymałem telefon od zaprzyjaźnionego księdza, stałego darczyńcy fundacji, który rzucił pomysł, abym prośbę o pieniądze na respirator skierował do księży i…tylko do księży. Od razu wiedziałem, że to jest dobry pomysł. Chociaż jestem świadom problemów finansowych w parafiach, jak i u wszystkich Polaków w obecnym czasie, to bez wahania uruchomiłem akcję wśród księży, tym bardziej, że takie inicjatywy ruszyły w wielu diecezjach. Wykorzystałem do tego moje kontakty telefoniczne i mailowe, mając na uwadze przede wszystkim księży w diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, ale i tych znanych mi w całej Polsce. Zrobiłem to późnym wieczorem, trzy dni temu. Cały następny dzień spoglądałem w ekran mojego telefonu i ze zdumieniem liczyłem kwoty w smsach, które jako potwierdzenie wpłaty wysyłali mi księża.
Z wieloma z nich rozmawiałem, przekonując się, że w sobie możliwy sposób, organizują różne akcje pomocowe w tym trudnym czasie. Wielu z nich już dokonało wpłaty bezpośrednio na konta bankowe szpitali, a mimo to uczestniczyli i w tej, zainicjowanej przeze mnie zbiórce. Jeden z nich z humorem powiedział mi „…żałuję, że do szpitala nie wysłałem więcej pieniędzy, choć wysłałem bardzo dużo, bo Pan Bóg zwrócił mi o wiele więcej, dlatego tobie daję dużo, bo to „się opłaca”. Od innego księdza spod szczecińskiego Mierzyna, usłyszałem z kolei, że wraz ze swoimi parafianami, już ufundował dwa respiratory. Przyznam się, że byłem zdumiony. To ja rozsyłam po całej Polsce prośby i staram się na wszelkie sposoby pozyskać darczyńców i udało mi się zakupić jeden respirator, a tu ksiądz gdzieś miedzy wierszami wspomina mi, że on to już zrobił dawno i to w takiej ilości.
Jak widać, nie tylko ja z kapłańskiego grona staram się pomagać w tych trudnych czasach… bo ta niezwykle trudna sytuacja w kraju, dotyczy nas wszystkich bez wyjątku i dotyka każdego Polaka. Do dzisiaj na konto fundacji od znanych mi księży, wpłynęło 147 tysięcy zł. Brakuje zatem 27 tyś zł, abyśmy mogli zakupić 2 respiratory, każdy po 87 tyś. zł.
Wspaniale – wyjdzie na to, że jeden sprzęt medyczny, będzie ofiarowany od współbraci w kapłaństwie z mojej diecezji, a drugi od tych z całej Polski, którzy współpracują z moją fundacją. Jestem bardzo zadowolony, tym bardziej że poza tym sprzętem Małym Stópkom prawie się udało uzbierać na kolejne dwa respiratory. Mam nadzieję, że na tych czterech nie poprzestaniemy, ale też mam nadzieję, że ten sprzęt nikomu z nas nie będzie potrzebny.
Ks. Tomasz Kancelarczyk
Ps jak zawsze darczyńców proszę o sms na mój tel. 608752142 z info ile poszło …co jest wskazane ale niekonieczne.
Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9
70-205 Szczecin
przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZN SZPITAL
księża wpisują DAROWIZNA RESPIRATOR
przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA SZPITAL
księża wpisują DAROWIZNA RESPIRATOR
Żółte ikonki do szybkiego przekazywania darowizny https://dlazycia.info/w-jaki-sposob-moge-pomoc/

 

Księża w trudnych czasach. Kierując Fundacją Małych Stópek, organizuję wiele zbiórek prosząc o wsparcie dla…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Maanantaina 6. huhtikuuta 2020

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa