Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

XVIII Marsz dla Życia (Online) za nami!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Z powodu pandemii, nie mogliśmy maszerować, tak jak to zwykle bywało. Jednak nie zrezygnowaliśmy z marszu całkowicie! Przygotowaliśmy dla Was relację live 😎🎥📹.

 
Dla tych, którzy nie byli z nami na żywo, zachęcamy do odtworzenia i „przejścia” w marszu, w nietypowy sposób 😉 Transmisja dostępna jest na naszych facebook’owych kanałach oraz na Youtube.

Marsz dla Życia ma wymiar społeczny i edukacyjny. W tym roku treści pro-life ukazaliśmy w zupełnie innej formie, wykorzystując dostępne nam środki – media społecznościowe. Łączyliśmy się z odbiorcami, odpowiadając na komentarze i wspierając duchowo, a także biorąc udział w modlitwach online. Za pośrednictwem transmisji, mogliśmy również przypomnieć sobie, jak wyglądały Marsze w poprzednich latach, a także dowiedzieć się o bieżących inicjatywach Fundacji Małych Stópek.

Maseczki dla służb ratowniczych.Made in Fundacja Małych Stópek 😉

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Lauantaina 18. huhtikuuta 2020

https://www.youtube.com/watch?v=OkGTqLfhwuw

Jaki jest motyw przewodni tegorocznej inicjatywy❓🤔

Hasło „Jak nie Ty, to kto?” zaczerpnęliśmy z Adhortacji Apostolskiej św. Jana Pawła II „Christefidelis laici”. Dokument poświęcony jest zaangażowaniu świeckich w Kościele i na świecie. Papież zachęca do konkretnej aktywności na rzecz dobra wspólnego.

Marsz dla Życia prowadzi do realnych działań. Dlatego dostosowując się do obecnej sytuacji…
✅Zorganizowaliśmy zbiórkę na respiratory. Dzięki zaangażowaniu wielu z Was, udało się zebrać fundusze na 4 sprzęty.
👉 https://dlazycia.info/tak-naprawde-zbieramy-na-4ty-respirator/
✅Prowadzimy akcję „Krew dla Życia”💉❤.
👉 https://dlazycia.info/%f0%9f%8c%a1-jak-nie-ty-to-kto-%f0%9f%8c%a1/
✅Dostarczyliśmy płyny dezynfekujące.
👉 https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek/photos/a.126813117390189/3759922404079224/?type=3
✅A także szyjemy maseczki 😷
👉 https://www.facebook.com/FundacjaMalychStopek/posts/2872805399499466
👉 https://dlazycia.info/nie-bedzie-tradycyjnego-marszu-dla-zycia-ale/
Jeśli nie zauważymy biedy drugiego człowieka, nie podamy pomocnej dłoni, nie zaangażujemy się społecznie….kto za nas to zrobi❓ Jak nie Ty, to kto❓


Zachęcamy Was bardzo – zaangażujmy się wszędzie tam, gdzie jesteśmy. Lokalnie, globalnie, w miarę naszych możliwości i indywidualnych predyspozycji.
Zmiana zaczyna się od nas. Dobro pomnaża się wtedy, kiedy nie marnujesz swoich talentów i nie pozbawiasz się wrażliwości na drugiego człowieka, również tego nienarodzonego.
 
Pozdrawiamy,
Organizatorzy szczecińskiego Marszu dla Życia 2020
 

Rok 2020 – XVIII Marsz dla ŻyciaHasło: Jak nie Ty, to kto?📣Nadszedł ten dzień! 📣 Dziś kończymy naszą facebook'ową…

Julkaissut Bractwo Małych Stópek Sunnuntaina 26. huhtikuuta 2020

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa