Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Wyjątkowy gest matki po śmierci dziecka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Młode małżeństwo dowiedziało się, że ich dziecko umrze tuż po porodzie. Lekarze proponowali przerwanie ciąży, matka postanowiła jednak urodzić córeczkę. Po porodzie zrobiła coś niesamowitego.

Alexis Marrino i jej mąż Michael ze Stanów Zjednoczonych dowiedzieli się, że zostaną rodzicami. Początkowo myśleli, że dziecko rozwija się prawidłowi, jednak po jednym z badań okazało się, że ich córeczka ma ciężka wadę nazywaną bezmózgowiem.

Lekarze stwierdzili, że dziecko umrze zaraz przed porodem lub tuż po nim. Zaproponowali matce przerwanie ciąży. 22-latka postanowiła, że donosi dziecko. Jak mówiła w jednym z wywiadów „chciała je zobaczyć i przytulić”. Dziewczynka przyszła na świat i żyła przez 70 minut.

„Myślałam, że będzie miała różne zmiany fizyczne, a ona wyglądała jak jej ojciec. To była cenna godzina i 10 minut. Córka była bardzo ciepła i delikatna i jestem zadowolona, że mogłam ją potrzymać” – powiedziała w rozmowie z „The Sun” Alexis.

Kobieta od początku wiedziała, że chce karmić córeczkę piersią. Gdy jej dziecko zmarło postanowiła podarować swoje mleko wcześniakom i matkom, które nie mają własnego pokarmu. Z pomocą laktatora udało jej się zgromadzić aż 33 litry mleka. Przyznała, że było to dla niej bardzo emocjonalne przeżycie i cieszy się, że mogła to zrobić i pomóc innym dzieciom.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa