Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Dziś 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II❗😇

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Testament Wielkiego Polaka to ogromne bogactwo i pomoc…w stawaniu się bardziej człowiekiem Znajomość papieskich treści jest potężnym wsparciem w osobistym wzroście. W pielęgnowaniu tego co dobre, piękne…po prostu święte!


Jako obrońcy życia, szczególnie jesteśmy wdzięczni za odwagę i radykalną naukę na temat małżeństwa i rodziny. Za szerzenie prawdy o wzajemnym, bezinteresownym darze małżonków, za zdrowe podejście do płodności i pełne (a więc trójwymiarowe!) spojrzenie na jedność dwojga.

Św. Jan Paweł II był wielkim Obrońcą Życia, który tak często podkreślał nie tylko wartość wszystkich ludzi od poczęcia, aż do naturalnej śmierci, ale także jedność w działaniu. Słowa z encykliki „Evangelium Vitae” są wciąż żywe ❗ 👉 „Potrzebna jest powszechna mobilizacja sumień i wspólny wysiłek etyczny, aby wprowadzić w czyn wielką strategię obrony życia” 👈 Dlatego w ramach naszych działań, poszukujemy jak najwięcej sprzymierzeńców, aby wspólnie szerzyć dobro.

Dziękujemy Ci św. Janie Pawle II za możliwość kontynuowania „cywilizacji życia”. Za Twoje orędownictwo w Niebie.

Św. Janie Pawle II módl się za nami ❗


#ThankYouJohnPaul2

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa