Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Dziś Dzień Dziecka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Niektórzy mówią – małe, niewiele wiedzą o świecie i często popełniają te same błędy. Mały człowiek faktycznie dopiero poznaje rzeczywistość, zaczyna wchodzić w relacje i obserwuje dorosłych 🧐. Jest ufny, otwarty i nie zrażony tym, co go otacza.


📣 ALE 📣 Dzieci często uczą nas prostych rzeczy, których przestaliśmy dostrzegać w naszej codzienności ❗ Pokazują nieraz to, co już od dawna nie zauważamy. W swej zależności, są doskonałymi nauczycielami wrażliwości oraz cierpliwości. Ubogacają nas, bo to dzięki Nim my sami możemy wchodzić na wyżyny naszych możliwości 😊.

Pamiętajmy też, że to nie tylko święto najmłodszych 😎 Mimo, że spora część z nas jest już dorosła, to wciąż jesteśmy dziećmi naszych rodziców 😊. Zawdzięczamy Im tak wiele

Z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkim dzieciom (a w tle dorosłym):
✨ radości z małych rzeczy
✨ wrażliwości na drugiego człowieka
✨ promiennego uśmiechu
✨ niegasnącej nadziei
✨ prostoty
✨ motywacji do nauki nowych rzeczy

Zespół FMS
👣

🤱👶👦👧 Dziś Dzień Dziecka 👦👧👶🤱Niektórzy mówią – małe, niewiele wiedzą o świecie i często popełniają te same błędy 🤭….

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Sunnuntaina 31. toukokuuta 2020
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa