Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
102310155_3956519937752802_4010078009267585024_o
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Pan Waldek i siostry Kalkucianki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Rozmowa z panem Waldkiem👇
https://www.facebook.com/KsTomaszKancelarczyk/videos/890398561438745/

Godzinę wisiałem na telefonie, aby znaleźć lokum dla bezdomnego w opłakanym stanie. Moja parafianka, cudowna kobieta, wykąpała go, ubrała, nakarmiła, ale co dalej kiedy Waldek ledwo powłóczy nogami i nie ma już siły spać gdzie popadnie, a niebo w Szczecinie zapowiada deszcz. Dzwonię i wszyscy moi rozmówcy rozkładają ręce, które mają związane wytycznymi odnośnie pandemii. Ostatnia deska ratunku to siostry Misjonarki Miłości, zwane Kalkuciankami i właśnie one powiedziały, abym pana Waldka przywieźć do nich. Kamień mi spadł z serca, anioły nie kobiety. Pomyślałem sobie, że coś dla nich muszę zrobić, bo pieniędzy to one nie przyjmą. Myślałem, myślałem i wymyśliłem…odwodnię im piwnicę, którą często zalewa woda, a ta piwnica to jest miejsce magazynowania rzeczy dla bezdomnych. Nie będzie to prosta sprawa, bo nie tylko potrzebne będą pompy, ale także okopanie i izolacja całego budynku. Jeżeli ktoś chce się dołączyć do tej inwestycji, proszę o darowiznę na konto Fundacji Małych Stópek w tytule wpisując DAROWIZNA i do mnie smsa ile poszło. Mój tel 608 752 142.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Ps. Jestem zdeterminowany i na pewno odwodnię im tę piwnicę, nawet gdybym miał to robić sam.

przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA

Pan Waldek i siostry KalkuciankiRozmowa z panem Waldkiem👇…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Torstaina 4. kesäkuuta 2020
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa