Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

A nie mówiłem, że święte kobiety?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dzisiaj byłem z ekspertem budowlanym panem Andrzejem u sióstr ,,Kalkucianek”, aby zdecydować co robić w temacie zabezpieczenia piwnicy ich budynku przed wodą, która zalewa go przy każdym deszczu.

Wykonanie tej pracy, jest konieczne ze względu na magazynowane rzeczy dla bezdomnych, no i dla ratowania budynku. Prawdopodobnie będziemy robili drenaż piwnicy i montowali pompy usuwające wodę i być może będzie konieczna izolacja zewnętrzna murów, aż do fundamentów. Decyzja już wkrótce, a tymczasem zbieram pieniądze na ten cel. Jak na razie, do tej pory uzbieraliśmy około 10 tysięcy zł. Na drenaż i pompy wystarczy, ale tylko na to, dlatego dalej proszę o pomoc finansową. Osoby, które wpłacą pieniądze na konto fundacji, proszę o sms na mój telefon 608 752 142 z info ile poszło.
A tak przy okazji, miałem rację mówiąc, że to święte kobiety. Jestem Im bardzo wdzięczny, gdyż wielokrotnie ratowały mnie i bezdomnych, których tam zawożę.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Więcej o wspaniałych „Kalkuciankach” poniżej 👇

Pan Waldek i siostry KalkuciankiRozmowa z panem Waldkiem👇…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Torstaina 4. kesäkuuta 2020

A nie mówiłem, że święte kobiety?Dzisiaj byłem z ekspertem budowlanym panem Andrzejem u sióstr ,,Kalkucianek", aby…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Tiistaina 9. kesäkuuta 2020

Fundacja Małych Stópek
przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa