Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Podsumowanie naszych ostatnich działań

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jak większość z Was, my także odczuliśmy liczne zmiany, w związku z COVID-19. W ostatnim czasie nasza praca została przeorganizowana – niektóre działania zostały wstrzymane i jednocześnie pojawiły się nowe, równie istotne wyzwania.

Chcecie wiedzieć, co udało nam się zrobić w tym niełatwym czasie❓
Oto lista naszych ostatnich działań pro-life 💪👣❗

💎Zorganizowaliśmy zbiórkę funduszy na specjalistyczny sprzęt medyczny, do najbardziej potrzebujących szpitali. Zaowocowało to zakupem 4 respiratorów (dwa zakupione za środki od księży z całej Polski, dwa ufundowane przez sympatyków i darczyńców fundacji), gdzie każdy kosztował 86 400 zł. Środki na zakup 3 sztuk, zostały bezpośrednio przekazane przez fundację do jednoimiennego szpitala w Szczecinie, przy ulicy Arkońskiej. Fundusze na 1 sprzęt, zostały przeznaczone na zakup respiratora z pomocą katolickiej organizacji charytatywnej Caritas.
💎Zebrano datki na zakup środków do dezynfekcji i przekazano do Caritasu, który nabył jedną paletę wspomnianych płynów. Trafiły one do miejsc, sprawujących opiekę nad najbardziej potrzebującymi – bezdomnymi i samotnymi matkami.
💎Zakupiono potrzebny materiał – nici oraz gumki – i razem z wolontariuszkami fundacji, uszyto 4000 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku (wymienialny wkład flizelinowy). Maseczki trafiły do Domów Samotnej Matki oraz do osób bezdomnych, najbardziej potrzebujących w tym trudnym czasie.
💎Przekazano środki finansowe na zakup respiratora i butli z tlenem do Amazonii Peruwiańskiej, gdzie swoją misję ewangelizacyjną pełni Salezjanin, ks. Józef Kamza. Miejsce, w którym stacjonuje ks. Józef – San Lorenzo, nie posiada nawet szpitala z prawdziwego zdarzenia, dysponuje tylko jedną, wątpliwej jakości karetką. W ten sposób nasze wsparcie trafiło do metysów i siedmiu plemion Indian w Peru.
💎Zakupiono 11 palet chemii gospodarczej, niezbędnej szczególnie w dobie pandemii, do utrzymania czystości. Artykuły trafiły do Domu Samotnej Matki w Poczerninie, Domu Pomocy Społecznej w Moryniu, ośrodka dla bezdomnych w Szczecinie, prowadzonego przez siostry Misjonarki Miłości Matki Teresy z Kalkuty, Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Karwowie, Sióstr Karmelitanek w Szczecinie, Krajowego Towarzystwa Autystycznego – siedziba w Szczecinie, Ośrodka dla bezdomnych w Szczecinie prowadzonego przez Caritas oraz do rodzinnych domów dziecka na terenie województwa zachodniopomorskiego.
💎Udostępniono odrębne, niezależne pomieszczenie dla osób, które zostały objęte kwarantanną.

Z całego serca, OGROMNIE DZIĘKUJEMY wszystkim ofiarodawcom i sympatykom, bez których tak liczne wsparcie nie byłoby możliwe.

Zespół FMS
👣

Jak większość z Was, my także odczuliśmy liczne zmiany, w związku z COVID-19. W ostatnim czasie nasza praca została…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Torstaina 25. kesäkuuta 2020
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa