Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Wolontariat, który łączy pokolenia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jakiś czas temu myśleliśmy o zorganizowaniu ogniska🔥dla wolontariuszy. Dylematy co do formy spotkania, towarzyszyły nam od kilku dni 🤔. Wielu z nas jest w rozjazdach, a niektórzy ograniczają kontakty międzyosobowe.

Naszą tradycją jest uwieńczenie roku szkolnego/akademickiego spotkaniem z aktywistami pro-life. Finalnie zdecydowaliśmy się więc zamienić ognisko w grill, który odbył się na dziedzińcu oo. Pallotynów, obok siedziby FMS.

Kameralne grono osób w różnym wieku, symbolicznie pokazało nam wszechstronność działań pro-life. Prawdą jest, że w ciągu roku przez naszą siedzibę „przewijają się” ludzie w różnym wieku – wolontariusze, rodziny z dziećmi, osoby starsze. Młodzi, którzy chcą pomóc, nieco starsi, którzy sami potrzebują pomocy i Ci najstarsi, którzy mimo różnych słabości, służą życiu.

Obrona życia to kwestia ogólnospołeczna, dotycząca wszystkich. Łącząca pokolenia. A dowodem jest to skromne zdjęcie 😉

Zespół FMS
👣

Wolontariat, który łączy pokolenia 😊Jakiś czas temu myśleliśmy o zorganizowaniu ogniska🔥dla wolontariuszy. Dylematy co…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Torstaina 25. kesäkuuta 2020
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa