Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
109097607_3098057936974210_3187703052902519567_o
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Cenne jagody

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Goszcząc w jednym z lubuskich miasteczek, gdzie odbierałem zebrane pieluchy, otrzymałem w prezencie słoiczek konfitur z jagód. Bardzo lubię jagody i ślinka mi już ciekła na myśl, że za chwilę otworzę go i opróżnię ze smacznej zawartości. Jednakże po usłyszeniu historii powstania tych konfitur postanowiłem, że pozostawię ich konsumpcję na wyjątkową okazję.

Otóż te jagody zostały zebrane przez bardzo ubogą kobietę, samotnie wychowującą sześcioro dzieci, bardzo boleśnie doświadczoną przez życie. Zbiera je nie sama, ale wraz ze swoimi dziećmi, które przecież nie może pozostawić bez opieki w domu. Dlatego dzień w dzień wraz z nimi, zbiera jagody i sprzedaje po 18 zł za litr. Dziennie z dziećmi jest wstanie uzbierać około pięciu litrów. Ot, takie to mają wakacje jej dzieci, że każdego dnia spacerują po lesie i poszukują fioletowych kuleczek. Ale niestety nie jest to dla nich fajna zabawa. Gdy tylko to usłyszałem zrozumiałem, że w ręku mam cenny słoiczek, jakby to była bardzo droga trufla. Natychmiast zadeklarowałem kupno 20 litrów jagód i nie po 18 zł, ale po 25 zł. Ktoś mi może zadać pytanie – „co ksiądz z nimi zrobi?” a ja odpowiadam pytaniem – „co Wy z nimi zrobicie?”.
Mam propozycję dla każdego, kto chce pomóc tej kobiecie i jej dzieciom. Wyślijcie na konto fundacji 50 zł, wpisując w tytule przelewu DAROWIZNA RODZINA, a otrzymacie drogą pocztową taki słoiczek. Dla Was smakołyk, a dla tej kobiety i jej dzieci pomoc. Zebrane pieniądze, będzie mogła wykorzystać na zakup artykułów spożywczych. Jeżeli ktoś zdecyduję się na taką formę pomocy, proszę o przelew na konto fundacji i o sms na mój telefon 608 752 142 z info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne. Będę na bieżąco wiedział czy akcja potrzebuje dodatkowej promocji.
Z góry dziękuję i…smacznego.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Ps. Oczywiście wielokrotność 50 zł to wielokrotność słoiczków.
Pss. Można też przez Paypal oraz Tpay https://fundacjamalychstopek.pl/dzialaj-2/ ale wtedy koniecznie do mnie sms z adresem.

Fundacja Małych Stópek

przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA RODZINA

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA RODZINA

Cenne jagody. Goszcząc w jednym z lubuskich miasteczek, gdzie odbierałem zebrane pieluchy, otrzymałem w prezencie…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Keskiviikkona 15. heinäkuuta 2020
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa