Ale jestem mały

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Ale jestem mały

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Kilka lat temu spotkałem się z siostrą zakonną rodem z mojej rodzinnej miejscowości. Siostra Julita od Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, posługiwała wtedy gdzieś w Afryce i gdy przyjechała do domu na urlop, miałem po raz pierwszy okazję, aby porozmawiać z Nią na temat tego, co robimy.

Zacząłem jej opowiadać o Fundacji Małych Stópek i nie ukrywam, że mówiłem to z poczuciem uczestnictwa w czymś wielkim, co sprawiało, że i ja sam rosłem przed tą skromną i niską wzrostem kobietą. Każdy kto cokolwiek wie o działalności tej fundacji przyzna mi, że moje poczucie dumy było uzasadnione. Jednakże gdy siostra Julita zaczęła opowiadać o swojej pracy, mówiąc o posłudze wśród kobiet w ciąży w trudnych afrykańskich warunkach, stawałem się coraz mniejszy i mniejszy i mniejszy… i coraz bardziej zadowolony, że ona jest z mojej miejscowości, ba z tej samej ulicy co ja.

Dzisiaj siostra Julita jest w ogarniętej wojną Syrii i pracuje w „Arce”, to jest we wspólnocie z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz w przedszkolu dla dzieci z bardzo ubogich rodzin. Uboga jest i ta wspólnota i ubogie też jest to przedszkole, w którym brakuje wszystkiego. Chciałbym wszystko co jest przeznaczone dla tych niepełnosprawnych i tych dzieci, a co zalega w moim magazynie, przenieść tam do Syrii i wiem, że to jest możliwe, ale całkowicie ekonomicznie nieopłacalne. Lepiej będzie jeżeli przekażę na rzecz Jej działalności pieniądze, dlatego już przygotowałem od siebie 1 tyś zł. Może ktoś z Was chciałby się dołączyć do działalności polskiej misjonarki. Pisze „dołączyć”, bo finansowe dołożenie jest równoznaczne z dołączeniem. Zapewniam Was, że dzięki temu trochę urośniemy…ja i Ty.

Tych, którzy cokolwiek wyślą na konto fundacji z hasłem DAROWIZNA MISJE proszę o sms do mnie na tel. 608 752 142 z info ile poszło…wskazane, ale niekonieczne. Dla darczyńców prześlę mały dowód wdzięczności od dzieci z Syrii.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Fundacja Małych Stópek
przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA MISJE

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA MISJE

Ale jestem mały Kilka lat temu spotkałem się z siostrą zakonną rodem z mojej rodzinnej miejscowości. Siostra Julita od…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Keskiviikkona 2. syyskuuta 2020
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa