Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Komunikatory dla dzieci z autyzmem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jeżeli masz zdrowe dziecko, to uściskaj je z miłością i pomóż tym, których dziecko jest chore.

Marcinek urodził się po trzech bolesnych poronieniach, jest wielką radością i szczęściem swoich rodziców. Niestety tydzień temu dowiedzieli się, że ich ukochany synek ma autyzm. Kiedy mi o tym powiedzieli to zrozumiałem dlaczego nie odpowiadał na moje pozdrowienia i nigdy nie przybił mi piątki, był taki obcy.

W oczach rodziców widziałem przerażenie, bo załamani diagnozą psychologa zrozumieli, jak wiele czeka ich pracy i że ich syn nie będzie taki, jakiego sobie wymarzyli. Wobec tego co ich czeka postanowiłem, że pomogę im, ale także i innym rodzicom dzieci z autyzmem. Jest coś co jest im bardzo potrzebne, a mianowicie tablety ze specjalnym oprogramowaniem, które będą spełniały rolę komunikatorów. W jednym z ośrodków dla dzieci z autyzmem dowiedziałem się, że również dla nich taki sprzęt byłby bardzo pomocny w ożywieniu kontaktów z ich autystycznymi podopiecznymi. Jeden taki tablet kosztuje blisko 2 tysiące złotych. Ja sam na ten cel przeznaczę 200 zł ale wiem, że to za mało, dlatego proszę wszystkich, którym jest bliska wartość życia, aby dopomogli tym rodzicom i oczywiście tym dzieciom. Każdego kto wyśle jakiś grosz na konto fundacji proszę o sms do mnie na 608 752 142 z info ile poszło…wskazane, ale niekonieczne.
Bo prawdziwi obrońcy życia nie tylko mówią „urodzić”, ale i pomagają po urodzeniu.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Ps. Mam nadzieję, że jak najszybciej pochwalimy się zakupem kilku komunikatorów.

Fundacja Małych Stópek
przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA AUTYZM

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA AUTYZM

Jeżeli masz zdrowe dziecko, to uściskaj je z miłością i pomóż tym których dziecko jest chore. Marcinek urodził się po…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Lauantaina 5. syyskuuta 2020
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa